Rowerzyści zauważyli w lesie porzucone kocięta. Zaopiekowali się nimi policjanci z Kalet

Mundurowi z Leśnego Zakątka Śląska po raz kolejny pokazali, iż nie jest im obojętny los nawet tych najmniejszych potrzebujących. Tym razem zorganizowali bezpieczne schronienie dla czworonogów.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Kalety policja koty

Policjanci z kotami

W zeszłym miesiącu zaopiekowali się zagubionym psiakiem. Teraz przyszła kolej na następne zwierzątka. Funkcjonariusze z powiatu tarnogórskiego otrzymali informację o znalezionych w lesie kociętach. Czworonogi dostrzegli rowerzyści z Katowic, którzy wybrali się do Kalet. Zwierzęta wyglądały na porzucone.

Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zaopiekowali się kotami. Przygotowali dla nich namiastkę domu z kartonu wyłożonego miękkim kocem. Tam maluchy czekały na dalsze decyzje co do ich losu. Przejął je tymczasowo przedstawiciel Urzędu Miejskiego. Kocięta trafią niebawem do adopcji.

- Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za zwierzęta. Pozostawianie ich na pastwę losu może zakończyć się dla nich śmiercią. Na szczęście osobom, które znalazły kotki i policjantom ich los nie był obojętny - dodają mundurowi.

Przypomnijmy, że w sierpniu policjanci zauważyli małego psiaka w przestrzeni miejskiej Kalet. Przygarnęli zwierzę do czasu, kiedy zgłosił się po nie właściciel.

Policjanci z Kalet pomogli pieskowi

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Kalet pomogli małemu psiakowi. Zwierzątko odnalazło właściciela

Autor: Urszula Gołkowska

21/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon