Rozbój w centrum Tarnowskich Gór. Sprawcy odpowiedzą za kradzież oraz pobicie

W naszym mieście grupa młodych mężczyzn napadła na dwóch przypadkowych przechodniów. Na szczęście policjantom udało się zatrzymać sprawców, a sąd zdecydował o ich tymczasowym areszcie.

Tarnowskie góry policja napad

Rozbój w Tarnowskich Górach

Zdarzenie miało miejsce w ubiegły piątek, 30 czerwca. W centrum miasta doszło do napadu. Jak podają policjanci, do dwóch mężczyzn podeszła grupka osób, pomiędzy którymi nawiązała się rozmowa. Najpierw przerodziła się ona w sprzeczkę, a następnie doszło do użycia przemocy. Ofiarami napadu był 37-latek i 38-latek. Młodszy z nich został okradziony z telefonu, dokumentów oraz gotówki. Drugi mężczyzna usiłował wezwać pomoc służb mundurowych. Napastnicy zniszczyli jednak telefon, a jego samego pobili. Sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia, ale na wolności nie pobyli długo.

- Powiadomieni stróże prawa zjawili się na miejscu interwencji i od razu ruszyli w poszukiwania. Kilka minut później na dworcu namierzyli dwóch z nich. Byli to 21-letni tarnogórzanin i 24-letni mieszkaniec Bytomia, którzy tego samego dnia trafili do policyjnej celi. Następnego dnia dzielnicowi z Wydziału Prewencji zatrzymali trzeciego sprawcę, którym był dobrze im znany 30-latek z Tarnowskich Gór - informują funkcjonariusze.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty rozboju, pobicia oraz zniszczenia mienia. Odpowiedzą za to przed sądem. Na wniosek śledczych i prokuratora trafili na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon