Rozpoczął się sezon upałów. Na tarnogórskim rynku pojawiła się kurtyna wodna

Lato już oficjalnie rozpoczęte. Trwa czas ciepłych, a nawet upalnych dni. Na głównym placu miasta pojawiła się instalacja, która ma uprzyjemnić mieszkańcom czas spędzony na świeżym powietrzu.

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie góry kurtyna wodna

Już wczoraj, 22 czerwca, w centrum Tarnowskich Gór zobaczyliśmy kurtynę wodną. Jest to instalacja, dzięki której można schłodzić się w upalny dzień. Kurtyna została ustawiona przed ratuszem. Wypożyczył ją bezpłatnie dla tarnogórzan i przyjezdnych gości właściciel firmy Wilpo z naszego miasta. Odpowiada on także za serwisowanie i wymianę filtrów.

- Kurtyna jest oszczędna: w zeszłym roku w ciągu sierpnia zużyła 9 metrów sześciennych wody, czyli tyle, ile średnio zużywa jedna dorosła osoba w ciągu miesiąca. Za to dba o obniżenie temperatury ciała, a od tego w upalne dni może zależeć nasze zdrowie - stwierdzają urzędnicy miejscy.

W ciepłe, słoneczne popołudnia polecamy małe wycieczki w otoczeniu drzew. Warto wybrać się do Parku Miejskiego, Segietu czy Parku Repeckiego, gdzie znajdziemy nie tylko cień i ochłodę, ale także malownicze trasy spacerowe.

Park Miejski w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Zgubiliśmy się w tarnogórskim Parku Miejskim. Było warto! Oto, co udało nam się odkryć

Autor: Urszula Gołkowska

27/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon