header newses

Rozrywka

Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej już w lutym! Trwają zapisy

Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej w Nakle Śląskim zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się 29 lutego, ale już ruszyły zapisy. Cały dochód z turnieju ma zostać przeznaczony na leczenie i rehabilitację, jednego z podopiecznych Fundacji Iskierka - Mateusza Kaim z Piekar Śląskich.

Kto może wziąć udział w zawodach? Praktycznie każdy! Mogą się zgłosić zarówno zespoły podwórkowe, jak i po prostu grupy znajomych. Mogą się Państwo zapisać na zawody dzwoniąc pod numer telefonu: 606-681-092, 509 031 294. Z organizatorami można się także skontaktować wysyłając wiadomość prywatną na profil LKS ŻYGLIN.
Mateusz Kaim jest sześciolatkiem pochodzącym z Piekar Śląskich. W ostatnim roku chłopczyk sporadycznie uskarżał się na bóle głowy. W kwietniu 2019 roku dolegliwości się nasiliły, dodatkowo Mateusz zaczął uskarżać się na ból karku, miał problemy z obracaniem głowy. Z tego powodu hospitalizowany był w Oddziale Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Niestety jego stan zaczął się pogarszać – stwierdzono u niego postępujący niedowład kończyn oraz zaburzenia chodu. Z tego powodu przeniesiono chłopca na Oddział Neurologii Szpitala w Chorzowie, gdzie po wykonanym rezonansie głowy i kręgosłupa oraz biopsji zdiagnozowano wyściółczaka anaplastycznego. Przed Mateuszem długotrwałe leczenie obejmujące chemio i radioterapię oraz rehabilitację.

Marzeniem chłopczyka są podróże, zwiedzanie oraz inne wyjątkowe wyjazdy – np. do parku dinozaurów. Mateusz kolekcjonuje figurki gadów i dinozaurów. Bardzo lubi grać w Minecrafta, a także rozwiązywać rebusy i łamigłówki.

Największą trudnością związaną z chorobą Mateusza jest jego brak samodzielności w poruszaniu się, chłopiec wymaga całodobowej opieki. Mateusza wychowuje tylko mama, która ze względu na chorobę synka musiała zrezygnować z pracy. Koszty związane z leczeniem są obciążeniem dla domowego budżetu.

Więcej informacji o tym jak można wesprzeć Mateusza mogą Państwo znaleźć TUTAJ

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search