header newses

Rozrywka

Foodtrucki miały zjechać się na Rynek. Przyjadą za to do Bytomia

Na tarnogórski Rynek miały zjechać się foodtrucki, jednak po niedawnym Zlocie Pojazdów Zabytkowych władze miasta zdecydowały, że to nienajlepszy pomysł. Powodem jest trwająca pandemia. Za to w najbliższy weekend kuchnie na kółkach przyjadą do Bytomia.

VIII Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych można śmiało uznać za sukces. Frekwencja dopisała zarówno wśród właścicieli wspaniałych automobili, jak i publiczności, która tłumnie zebrała się na Rynku, by podziwiać prawdziwe dzieła światowej motoryzacji. Tak duże zgromadzenie przeraziło jednak urzędników, ponieważ większość uczestników imprezy nie stosowała się do zasad dystansu społecznego i nie nosiła maseczek.

Tymczasem w najbliższym okresie w naszym mieście miała odbyć się kolejna impreza na Rynku: zlot foodtrucków. W ratuszu uznano, że to wydarzenie może znów ściągnąć tłumy, co groziłoby powstaniem ogniska koronawirusa w Tarnowskich Górach. Oprócz tego stwierdzono, że tarnogórscy restauratorzy i tak mocno ucierpieli w wyniku wiosennego lockdownu, dlatego przyjęcie na Rynku foodtrucków z innych miast byłoby kolejnym ciosem dla lokalnej gastronomii. Z tych względów władze miasta zrezygnowały ze zlotu.

Okazuje się, że z podobnej imprezy nie zrezygnował Bytom. W dniach 25 - 27 września na tamtejszym Rynku zaparkują foodtrucki podające dania z przeróżnych stron świata. Przez trzy dni będziemy mogli zasmakować w amerykańskich burgerach, hiszpańskich churrosach, kuchni tex-mex oraz szerokim wyborze potraw azjatyckich. Swoje potrawy będą serwować także finaliści polskiej edycji European Street Food Awards 2020 - największej i najbardziej prestiżowej imprezy streetfoodowej w Europie: Złote Paluchy Churros, Sushi Banzai & Fuji Sushi oraz Centralne Biuro Smaku.

- Będzie coś na słodko i słono, dania mięsne i wege. Każdy znajdzie coś pysznego dla siebie - mówi Izabela Skoczek ze Street Food Polska, organizatorka imprezy na Rynku. - Prócz pysznego jedzenia będą również inne atrakcje: muzyka na żywo, pokazy kulinarne i animacje dla dzieci - zachwala.

Street Food Polska Festival rozpocznie się w piątek o godzinie 14:00 i potrwa do niedzielnego wieczoru. W sobotę oprócz wielkiej uczty odbędzie się pokaz kulinarny Jarosława Śliwki znanego z występu w 7. edycji programu TOP CHEF Polska, który szkolił się w najlepszych restauracjach w Polsce i południowej Angli, a podczas pracy na jednej z greckich wysp docenił wartość regionalnej, tradycyjnej kuchni. Z kolei w niedzielę swoje zdolności zaprezentuje Kacper Salzman - grillmaster firmy Weber, legendarnego producenta grilli gazowych, węglowych i elektrycznych, jak również właściciel Grill Bastards produkującego craftowe sosy. Według Salzmana idea grillowania jest przekraczaniem granic i wykorzystywaniem grilla, jak autonomicznej kuchni polowej, na której można przygotować wszystko; zupy, pieczywa, desery oraz oczywiście mięso i warzywa.

W sobotnie popołudnie "Magiczna Kraina" poprowadzi animacje dla dzieci, zaś wieczorem podczas Street Food Polska Festival zabrzmi muzyka na żywo. Przed publicznością na Rynku wystąpi Czarny Miś, czyli Janusz Starczynowski i Wojtek Nędza. Duet zaprezentuje piosenki autorskie, swing i gypsy punk. Obaj muzycy mieszają gatunki z wdziękiem barmańskiego blendera, a wszystko jest okraszone humorem oraz podlane miłością do muzyki i wolności.

Organizatorzy przypominają, że w trakcie imprezy będą obowiązywały aktualne wytyczne sanitarne związane z epidemią, dlatego proszą wszystkich uczestników o ich przestrzeganie dla wspólnego dobra.

Program Street Food Polska Festival w Bytomiu

Piątek:
14:00 - Start
21:00 - Zakończenie imprezy

Sobota:
11:00 - Start
12:00 - 16:00 - Animacje dla dzieci - „Magiczna Kraina”
16.00 - Pokaz kulinarny - Jarosław Śliwka TOP CHEF Polska
18:00 - 20:00 - muzyka na żywo - Czarny Miś - Janusz Starczynowski & Wojtek Nędza
21:00 - Zakończenie imprezy

Niedziela:
11:00 - Start
14:00 - Pokaz kulinarny - Kacper Salzman grillmastera firmy WEBER
20:00 - Zakończenie imprezy

Lista food trucków

 1. Złote Paluchy Churros - churrosy
 2. Sushi Banzai & Fuji Sushi i Catering - sushi w streetfoodowym wydaniu
 3. Centralne Biuro Smaku Foodtruck- kuchnia azjatycka ze śląskim sznytem
 4. Jiao Zi - azjatyckie pierożki na parze
 5. Hindus Indian Food - dania kuchni indyjskiej
 6. Słodki Smak Azji - lody tajskie i gofry bąbelkowe
 7. Syty Wół - amerykańskie burgery
 8. Syta Kura - kurczaki w chrupiącej panierce: pikantne skrzydełka i łagodne stropy
 9. Pichcibryka - kanapki w wielu odsłonach
 10. Compadre Food Truck - tex-mex
 11. Donuts Mini Pączki - przepyszne mini pączki
 12. Sweetie - naleśniki - naleśniki, Pancakes, zapiekanki
 13. J.J. Beef Burger - burgery
 14. Szaszłykarnia.pl - szaszłyki z metra i kiełbaski prosto z ognia
 15. Fabryka Frytek - Fries & Fingerfood - frytki w wielu odsłonach i przekąski typu fingerfood

streetfoodpolska bytom plakat

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search