header newses

Rozrywka

Gratka dla fanów e-sportu. #ZaGrajmy z TCK! 5

Wtorkowe Spotkania

Prawdziwa gratka dla fanów e-sportu! Wszyscy gracze już dzisiaj o godz. 19:00 będą mogli uczestniczyć w kolejnym spotkaniu z grami Hearthstone, Starcraft II i League of Legends z Tarnogórskim Centrum Kultury! Każda rozgrywka będzie transmitowana live i koordynowana przez pracownika TCK w formie głosowej na facebook’u.

Tarnogórskie Centrum Kultury oferuje spotkania z grami Hearthstone, Starcraft II i League of Legends. Poniżej przedstawiamy instrukcję jak dołączyć do poszczególnych gier: 

LEAGUE OF LEGENDS

Zaczynał od niej prawie każdy miłośnik gier MOBA  (Multiplayer Online Battle Arena). Mowa o League of Legends, która w  odróżnieniu od Hearthstone i Starcraft II jest grą drużynową i strategiczną. Walczą ze sobą dwie drużyny, składające się z pięciu potężnych bohaterów, by zniszczyć bazę przeciwnika. Twoja drużyna musi oczyścić co najmniej jedną aleję, by dostać się do wrogiego Nexusa. Drogę do wrogiej bazy blokują budowle obronne, zwane wieżami i inhibitorami. Pomiędzy alejami znajduje się dżungla, w której można znaleźć neutralne potwory oraz rośliny, które po pokonaniu zapewniają drużynie wyjątkowe wzmocnienia i mogą całkowicie zmienić przebieg gry. Współpracuj z innymi, zdobywaj złoto i doświadczenie, wybieraj odpowiednią aleję tak, aby przechytrzyć przeciwnika. Czeka na Was wspaniała przygoda!

Jak zagrać w grę z TCK? 

Aby dołączyć do wspólnej gry należy

1) zarejestrować się i POBRAĆ za darmo grę na komputer.
2) napisać nam swój nick z gry pod wydarzeniem na facebook'u 
3) zostaniecie zaproszeni do grona znajomych przez pracownika TCK,
4) uruchomić grę, przejść samouczek i ćwiczyć do naszego wtorkowego spotkania.

HEARTSTONE I STACRAFT II

Hearthstone to gra karciana, osadzona w świecie fantasy World of Warcraft. Prosta i przyswajalna mechanika gry pozwoli na szybkie zapoznanie się z zasadami. Starcraft II: Wings of Liberty – to osadzona w świecie Science Fiction strategia czasu rzeczywistego z elementami zręcznościowymi.

Jak zagrać w grę z TCK? 

Aby dołączyć do wspólnej zabawy należy:

1) POBRAĆ aplikację Blizzard na komputer 
2) założyć darmowe konto i uruchomić aplikację,
3) napisać nam swój nick pod wydarzeniem na fb (nick jest widoczny w prawym górnym rogu aplikacji, np: Forestfury#2134),
4) zostaniecie zaproszeni do grona znajomych przez pracownika TCK,
5) z listy gier aplikacji Blizzard, należy wybrać grę Hearthstone lub Starcraft II i kilknąć „zainstaluj”,
6) uruchomić grę, przejść samouczek i ćwiczyć do naszego wtorkowego turnieju.

W dniu wydarzenia o godzinie 19:00 każdy z uczestników musi być zalogowany. Zostaną wybrane pary graczy, koordynator znów będzie czuwał nad całością rozgrywki, odpowiadając na każde pytania. Wszystko będzie nadawane na żywo na facebooku TCK

fot. Tarnogórskie Centrum Kultury 

Search