header newses

Rozrywka

Salonowa Pracownia Sztuki online. Warsztaty z rękodzieła ruszają już 9 kwietnia

Reko

Kiedyś były w pracowni Punkt Sztuki, teraz zostały przeniesione online. Warsztaty z rękodzieła organizowane przez Tarnogórskie Centrum Kultury odbędą się już 9 kwietnia!Tarnogórskie Centrum Kultury jak zwykle dba o to, żeby tarnogórzanie, mimo narzuconych obostrzeń nie utracili kontaktu z kulturą i sztuką. Dlatego już 9 kwietnia o godz. 17.00 odbędą warsztaty rękodzieła online. Kiedyś można było w nich uczestniczyć w pracowni Punkt Sztuki. 

- Teraz przenosimy je do Waszych domów… Waszych salonów. W kwietniu zapraszamy Was do twórczej ekspresji przy dwóch pomysłach. Domowe warsztaty rękodzieła będą każdorazowo ilustrowane i opatrzone komentarzami krok po kroku. Zapraszamy do inspirujących działań artystycznych i koniecznie pochwalcie się jak Wam wyszły rękodzielnicze cudeńka! - informują organizatorzy. 

Uczestnicy będą wykonywać "wiosenne drzewko szczęście". Drzewko szczęścia opiera się na dawnej, wschodniej legendzie. Jest to opowieść o drzewie, na którym wisiały złote monety.

- Kiedy wiatr poruszał gałązkami, na ziemię spadał deszcz drobnych pieniążków. Ta legenda sprawiła, że w domach pojawiły się gatunki roślin o okrągłych liściach (np. grubosz jajowaty) lub figurki przypominające drzewka. Są one symbolem obfitości, bogactwa i powodzenia - wyjaśniają organizatorzy wydarzenia. 

Co prawda drzewko szczęścia nawiązuje do tradycji dawnej Azji, wersja tarnogórska będzie urozmaicona oczywiście europejskimi i lokalnymi akcentami. 

Listę materiałów, zdjęcia i instrukcję działania zostanie opublikowana TUTAJ i TUTAJ w dniu wydarzenia.

Search