Rozrywka

Targowisko w Tarnowskich Górach przeniesione. Gdzie znajdziemy nowe?

Targ Tarnowskie Gory

Władze miasta wyznaczyły nowy teren, gdzie sprzedawcy będą mogli prezentować swoje towary. Ma to związek z planowanym remontem infrastruktury drogowej.

Targowisko przy ul. Cebuli 

Już za niedługo, po długim weekendzie majowym zmieni się lokalizacja tarnogórskiego targowiska. Od 4 maja nie znajdziemy go już przy ulicach Królika i Dolnej. Zostanie przeniesione na teren boiska za Liceum im. Stefanii Sempołowskiej i Zespołem Szkół Medyczno-Chemicznych (ul. Cebuli).

Na tymczasowym targowisku trwają jeszcze prace przygotowawcze, utwardzanie terenu, wkrótce na miejscu pojawia się sanitariaty, kosze na śmieci, dostęp do wody oraz oznakowanie – tłumaczy Piotr Machura, naczelnik miejskiego Wydziału Gospodarki Miejskiej.

Przedstawiciele Urzędu Miasta zapewniają, że poczynione zmiany zostały skonsultowane ze sprzedawcami. Przygotowane zostaną tablice, które będą informowały o trasie dojścia do targowiska tymczasowego, a także ulotki. 

Tarnowskie Gory Targowisko

Przenosiny mają związek z przebudową placu targowego oraz układu ulic Królika i Szymały. Planowane działania uwzględniają również remont budynku przy ul. Królika 20. Ma tam powstać zaplecze socjalne dla handlujących.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do odwiedzenia nowego miejsca, przypominając o stosowaniu zasad bezpieczeństwa: zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk oraz noszeniu maseczek - dodają urzędnicy.

fot. UM Tarnowskie Góry

Search