header newses

Rozrywka

Tarnogórskie Klimaty – odkryj w sobie artystę

Artysta

Już w sobotę odbędzie się kolejne spotkanie tarnogórskich artystów i tych, którzy artystami chcieliby zostać. Co przygotowali organizatorzy?

Z początkiem sierpnia ruszyły w naszym mieście warsztaty artystyczne. „Tarnogórskie Klimaty 2020” to cykl spotkań, podczas których można rozpocząć lub rozwinąć przygodę z tworzeniem prac plastycznych. Zaproszony jest każdy, bez względu na wiek czy zdolności. Jedyne wymagania to chęć wzięcia udziału w wydarzeniu. Co prawda, pierwsze warsztaty miały już miejsce 1 sierpnia, ale przed nami jeszcze trzy artystyczne weekendy.

Plan warsztatów:

08.08. Decoupage i postarzanie przedmiotów
22.08. Malowanie akwarelami
29.08. Decoupage na okrągłej powierzchni

Szczegóły wydarzenia

Spotkania odbywają się w godzinach: 11:00-13:00 w kościele ewangelickim na tarnogórskim rynku. Wstęp jest bezpłatny. Nie trzeba się także wcześniej zapisywać. Organizatorzy przypominają jednak o konieczności noszenia maseczek oraz zachowywania bezpiecznego dystansu. Nawet najbardziej płomienny zapał twórczy nie odstrasza koronawirusa.

Wszystkich zastanawiających się, czy poszukiwanie akwareli zacząć już dziś, czy dopiero w sobotę uspokajamy: wszystkie potrzebne materiały i narzędzia zapewnią organizatorzy.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału i odkrywania własnego potencjału artystycznego – zachęcają prowadzący.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Artystów Śląskich „Staś”. Koszty przeprowadzenia warsztatów oraz materiałów pokryto ze środków gminy Tarnowskie Góry.

fot. Urząd Miasta Tarnowskie Góry

Search