Roztańczony Senior i Partyzanckie Sadzenie Słoneczników. Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie w akcji

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie zaprasza zainteresowanych do udziału w akcji sadzenia kwiatów w Srebrnym Mieście. Członkowie mówią także o swoich planach wobec seniorów.

Partyzanckie Słoneczniki

Tarnogórska organizacja informuje, że w przyszłym miesiącu planuje ciekawą akcję społeczną. Inicjatywa z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom przyrody.

- Ale o co właściwie chodzi? Spójrzmy na chwilę na kalendarz "świąt nietypowych", w którym pod datą 1 maja znajdziemy "Międzynarodowy Dzień Partyzanckiego Sadzenia Słoneczników". To nietypowe "święto" zapoczątkowane zostało przez Richarda Reynoldsa, który uznał, że słoneczniki potrafią dodać kolorytu nawet najbardziej ponurym miejscom, a jednocześnie nie wymagają żadnych specjalnych warunków i pielęgnacji - opowiadają pomysłodawcy. - W roku ubiegłym kwiaty posadziliśmy w obrębie między innymi ul. Słoneczników i al. Kwiatów (na których wbrew nazwie nie rosły żadne kwiaty!). W tym roku do włączenia się w akcję chcemy zaprosić wszystkich Państwa! Jak można się przyłączyć?

Zainteresowani mogą zadbać o piękne, kwiatowe otoczenie swojego miejsca zamieszkania poprzez posadzenie słoneczników na własnej posesji lub na terenie osiedla. Nasiona wysiewamy w maju w miejscu docelowym lub już teraz hodujemy je w doniczkach i dopiero później przesadzamy rośliny. Zanim zaczniemy prace ogrodowe, warto zwrócić uwagę na odmianę słonecznika oraz jej specyficzne wymagania.

Roztańczony Senior

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie podpisało ze Starostwem Powiatowym w Tarnowskich Górach umowę na realizację zadania publicznego. Dotyczy ono umożliwienia seniorom powrotu do aktywności fizycznej.

- Ruch to bardzo ważna kwestia! Szczególnie dla Seniorów, którzy już od ponad roku nie mają możliwości podejmowania aktywności społecznej i fizycznej. Koronawirus na czas pandemii "pozamykał" wiele osób we własnych "czterech ścianach". Pora to zmienić! Ten projekt może pomóc zrobić wielu ludziom krok naprzód ku normalności - oświadcza Krzysztof Bergier, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia. - Cieszę się, że Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach doceniło jego wartość i postanowiło przeznaczyć fundusze na jego realizację - dodaje.

Projekt "Roztańczony Senior - "Pocovidowy" powrót do aktywności fizycznej" to cykl bezpłatnych zajęć taneczno-ruchowych dla seniorów z powiatu tarnogórskiego. Będzie on realizowany pod okiem profesjonalnej i doświadczonej instruktorki tańca. Członkowie Stowarzyszenia zapowiadają, że niedługo pojawią się zapisy dla uczestników. Aktualnie pomysłodawcy akcji opracowują materiały oraz potrzebną dokumentację.

fot. Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Zajecia roztanczony senior

Roztańczony senior w Tarnowskich Górach. Zapisy...

Książka "Srebrne Miasto i jego mieszkańcy" znów dostępna

"Srebrne Miasto i jego mieszkańcy" znów dostępne

Zdjęcie główne

Nie masz planów na weekend? Odwiedź Rabkę-Zdrój

Gwarki Lokalnie 2021 i Festiwal Żywe Srebro

Gwarki Lokalnie 2021 i Żywe Srebro Festiwal

Kino plenerowe na brzegu Dramy

Atrakcje weekendu 06.-08.08. Co ciekawego dzieje się w TG?

Holiday Golden Resort

Rodzinny odpoczynek nad morzem? Tylko Holiday Golden Resort!

Zdjęcie Główne

Moc atrakcji dla każdego! Katowicki Park Linowy Trzy Maupy