Ruszył sezon na tężnie w powiecie tarnogórskim. Gdzie można je znaleźć?

Wiosna w pełni zaprasza na spacery. Przy okazji można się wybrać w miejsca, gdzie na gości czeka prozdrowotna infrastruktura. Obiekty zostały już uruchomione na nowy sezon.

Tężnie w powiecie tarnogórskim

Obiekty powstają w kolejnych miejscowościach. Znajdziemy je także w naszej okolicy. Dzięki swoimi prozdrowotnym właściwościom dobrze wpływają na funkcjonowanie układu oddechowego czy nerwowego. Można z nich korzystać nie tylko wtedy, kiedy pojawią się już problemy, ale także wcześniej - profilaktycznie. Na początku kwietnia uruchomiona została tężnia w Tarnowskich Górach. Znajdziemy ją w Parku Repeckim, niedaleko Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji Repty. Jest czynna codziennie od 7:00 do 19:00. W pobliżu ustawiono ławki dla komfortu odwiedzających.

Nie ma wątpliwości - prawdziwa wiosna już do nas zawitała. Miejmy nadzieję, że zostanie na dobre. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, warto wybrać się na spacer do Parku Repeckiego i odwiedzić jedną z jego atrakcji – tężnię solankową "Tężnia Gwarków". Dziś [3.04], po zimowej przerwie i niezbędnym serwisie technicznym, ponownie rozpoczęła swoją działalność - informowali pracownicy GCR.

Do inhalacji zachęca także Miasteczko Śląskie. Tężnia solankowa działa tam na terenie Parku Rubina. Działa każdego dnia od 7:00 do 22:00. Trzeba ją samodzielnie włączyć poprzez przyciśnięcie guzika.

Tężnię znajdziemy także na bulwarach nad Małą Panwią w Kaletach. Stosunkowo nowa przestrzeń rekreacyjna zawiera również infrastrukturę solankową. Przy okazji można też skorzystać z licznych ławek, hamaków, huśtawek czy altanki. To dobre miejsce, żeby wypocząć nad wodą.

Nowa, zielona przestrzeń publiczna w naszym mieście powoli nabiera kolorów wiosny. Kwitną na różowo i żółto już pierwsze krzewy i drzewka. Powoli budzą się do życia także pozostałe rośliny, a także skwery, gdzie została zasiana trawa - zapraszali urzędnicy miejscy. - Od maja zostanie uruchomiona także tężnia solankowa i wtedy przestrzeń ta będzie służyła już nie tylko relaksowi, ale przede wszystkim wypoczynkowi prozdrowotnemu. Zapraszamy do odwiedzenia kaletańskich bulwarów! - zapowiadali.

Jakie korzyści przynosi tężnia solankowa?

Charakterystyczne obiekty kojarzymy głównie z miejscowościami, gdzie przyjeżdża się na prozdrowotny wypoczynek, takimi jak Ciechocinek. Obecnie tężnie można znaleźć w wielu gminach. Mieszkańcy doceniają profilaktyczne i lecznicze działanie. Na czym właściwie ono polega?

Przypominamy, ze inhalacje solankowe mają działanie zarówno profilaktyczne, jak i lecznicze. Minerały i mikroelementy zawarte w solance, takie jak jod, brom, wapń i magnez, wchłaniane są przez błony śluzowe dróg oddechowych oraz skórę, uzupełniając ich niedobory w organizmie. Regularne seanse oddechowe mogą korzystnie wpływać na układ nerwowy, wspierać pracę gruczołów dokrewnych i wzmacniać odporność. Tężnia jest również polecana osobom z chorobami tarczycy, schorzeniami alergicznymi skóry oraz nadciśnieniem tętniczym - wyjaśniają medycy z GCR Repty.
Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie

Może Cię zainteresować:

To się nazywa wiosna! Kwiecień w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie [GALERIA]

Autor: Urszula Ważna

08/04/2025

Zalew w Pniowcu

Może Cię zainteresować:

Spacerowe trasy na letnie popołudnia w Mieście Gwarków. Gdzie warto się wybrać na przechadzkę?

Autor: Urszula Ważna

25/07/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon
Reklama