Ruszyła akcja "Ja tu kompostuję!". Urząd Miasta rozdaje bezpłatne kompostowniki

Od dziś, 15 listopada, można złożyć wniosek o otrzymanie ekologicznej infrastruktury ogrodowej. I to nieodpłatnie! Jak zgłosić chęć udziału w przedsięwzięciu?

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie gory kompostowniki

Tarnowskie Góry zaprasza do kompostowania

Urząd Miasta zachęca zainteresowanych mieszkańców do udziału w nowej akcji. Jesienią, kiedy spadające liście dają o sobie znać, można zacząć je kompostować. Prace w ogrodzie i na działce ułatwi kompostownik. Samorząd zamierza rozdać 40 takich pojemników. Kto może się o nie starać? Trzeba spełnić następujące warunki:

  • złożyć w Urzędzie Miasta w Tarnowskich Górach deklarację gospodarowania odpadami komunalnymi z nieruchomości zamieszkałej w zabudowie jednorodzinnej
  • nie posiadać zaległości w płaceniu za gospodarowanie odpadami komunalnymi
  • zadeklarować, że będzie się kompostowało odpady podlegające biodegradacji – w szczególności: zielone i kuchenne
- Chcemy dowiedzieć się, jakie będzie zainteresowanie mieszkańców Tarnowskich Gór przejściem na zieloną stronę mocy. Jeśli kompostowniki rozejdą się jak świeże bułeczki, będziemy planować rozdanie kolejnych - zapowiadają urzędnicy miejscy.

Pojemniki są rozdawane bezpłatnie. Po 24 miesiącach staną się własnością użytkownika. Dla jednej nieruchomości można otrzymać jeden kompostownik. Chętnym mieszkańcom doradzamy szybką decyzję. Wnioski można składać od 15 do 30 listopada. Liczba kompostowników wynosi 40 sztuk, dlatego ważna jest kolejność zgłoszeń. Po zatwierdzeniu dokumentów (wzory są dostępne na stronie Urzędu Miasta Tarnowskie Góry) organizatorzy akcji skontaktują się z mieszkańcami w celu ustalenia daty podpisania umowy i odbioru pojemników. Wnioski można składać na trzy sposoby:

  • w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach przy ul. H. Sienkiewicza 2 w pokoju numer 1
  • pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta, ul. H. Sienkiewicza 2, 42-600 Tarnowskie Góry
  • poprzez ePUAP
- Coraz więcej osób tworzy własne ogródki warzywne. Wolimy jeść zdrowiej. Dlatego chcemy skorzystać z tego trendu i dajemy mieszkańcom Tarnowskich Gór możliwość kompostowania wytworzonych przez nich odpadów biodegradowalnych w przydomowych kompostownikach. Kompostowanie jest ekologiczne i ekonomiczne dla mieszkańców, środowiska i Gminy. W przydomowym kompostowniku w ciągu roku możesz przetworzyć nawet 300 kg odpadów ulegających biodegradacji - podają organizatorzy akcji.
Tarnowskie gory zielen spotkania 2

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach powstanie zielona akupunktura. Ruszają spotkania z mieszkańcami

Autor: Urszula Gołkowska

27/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon