Ruszyły prace drogowe przy ulicy Staffa. Powstaje tam infrastruktura dla pieszych i rowerzystów

Rozpoczęła się budowa nowego chodnika oraz ciągu pieszo-rowerowego w jednej z dzielnic naszego miasta. Umożliwi bezpieczniejsze dotarcie do Zabytkowej Kopalni Srebra.

Roboty drogowe przy ul. Staffa

Wczoraj, 20 kwietnia, mieszkańcy mogli zauważyć w tym miejscu pierwsze prace. Miejski Zarząd Ulic i Mostów zakończył przetarg dla zadania "Budowa chodnika przy ul. Staffa w Tarnowskich Górach". Od jednego końca drogi będzie można skorzystać z infrastruktury dla pieszych, od drugiego - polami poprowadzony zostanie ciąg pieszo-rowerowy. Na wykonawcę wybrane zostało Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe DOMAX z Boronowa. Koszt całej inwestycji to 1 810 610,96 zł.

Realizacja zadania została podzielona na dwa lata. W tym roku ma powstać ścieżka pieszo-rowerowa od przystanku kolei wąskotorowej do ulicy Małej, a więc prawie do samej kopalni. By uniknąć konieczności wycinki drzew ciąg został zaprojektowany kilka metrów od drogi. Będzie prowadził polami. Z kolei w 2024 roku pojawi się chodnik prowadzący od stacji kolei wąskotorowej w drugą stronę - do ul. Parkowej.

Co więcej, w ramach inwestycji zabudowany zostanie przejazd przez tory, wymienione będą także szyny na przejeździe kolejowym na długości 30 m oraz podkłady kolejowe. Zakres prac obejmuje też uzupełnienie oświetlenia ulicznego oraz wyznaczenie przejść dla pieszych.

- W ramach budowy ścieżki pieszo-rowerowej od torów wąskotorówki do Zabytkowej Kopalni Srebra budowlańcy ściągnęli już pierwszą warstwę ziemi - relacjonują urzędnicy miejscy. - Budowa chodnika i drogi rowerowej w tym miejscu pozwoli na bezpieczny ruch pieszych i rowerzystów poza jezdnią, dodatkowo poprawi komunikację w całym rejonie - dodają.
Kalety zielona rower

Może Cię zainteresować:

W Kaletach powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa. Połączy Miotek z Zieloną

Autor: Urszula Gołkowska

14/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon