Ruszyły warsztaty fotograficzne z Maciejem Gorylem. Spotkania cieszą się szaloną popularnością

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu, który prowadzi znany tarnogórski mistrz aparatu. Liczba zainteresowanych przerosła oczekiwania organizatorów.

Warsztaty z Maciejem Gorylem

Tarnogórska biblioteka to miejsce oferujące nie tylko dostęp do różnorodnej literatury. Odbywają się tam także wystawy, spotkania tematyczne, ćwiczenia plastyczne, spotkania autorskie, a nawet gry terenowe. Propozycją, która niedawno podbiła serca tarnogórzan, są warsztaty fotograficzne. Prowadzi je rozpoznawalna nie tylko w naszym mieście postać - Maciej Goryl.

- Cieszę się bardzo, że razem z Miejską Biblioteką Publiczną im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach mamy możliwość zorganizowania bezpłatnych warsztatów fotograficznych. Pozwolą one uczestnikom zawalczyć nie tylko o lepsze technicznie zdjęcia, ale może również zmotywują do walki o siebie, o marzenia czy po prostu o to, aby uwierzyć w siebie - stwierdza fotograf.

Zapisy na spotkania ruszyły na początku roku. Zainteresowanie przerosło zamierzenia inicjatorów zajęć. Łączenie będą w nich uczestniczyć 44 osoby w ramach trzech grup. W sobotę, 25 lutego, odbyło się pierwsze spotkanie.

- Nasi goście dowiedzieli się, jak przestrzegając kilku podstawowych zasad prawidłowo kadrować zdjęcia. Po poznaniu teorii nastąpił przegląd zdjęć, z których uczestnicy do tej pory byli zadowoleni i ocenienie ich pod względem poznanych wcześniej zasad. Okazało się, że wielu naszych kursantów już ma bardzo dobre oko i oglądanie ich zdjęć to czysta przyjemność bez zbędnego komentarza - relacjonują przedstawiciele biblioteki.

Przed uczestnikami kursu kolejne zajęcia, tym razem w plenerze. Z aparatami odwiedzą między innymi miasto po zmroku czy Park Repecki.

Maciej goryl fotografia

Może Cię zainteresować:

O pięknie Śląska i natchnieniach fotografa. Rozmowa z Maciejem Gorylem

Autor: Urszula Gołkowska

18/04/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon