Ruszyły zapisy na Bieg Pamięci Deportowanych Górnoślązaków w Radzionkowie

W powiecie tarnogórskim odbędzie się wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych imprez. Oprócz wątku historycznego i sportowego, będzie mu towarzyszył także wymiar charytatywny.

Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku
Radzionków bieg 2023

Bieg Pamięci Deportowanych Górnoślązaków 2023

Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku razem ze Stowarzyszeniem "Cidry Lotajom" po raz kolejny zapraszają do udziału w sportowym wydarzeniu. To już ósma edycja biegu. Ma on na celu upamiętnienie wydarzeń z 1945 roku, rocznicy otwarcia Centrum oraz integrację społeczności lokalnej, promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Wydarzenie odbędzie się 13 lutego o godz. 19:00. Start i meta będą znajdować się przy siedzibie Centrum (ul. św. Wojciecha 118). Uczestnicy pokonają dystans o długości 5 kilometrów. Trasa zostanie poprowadzona następującymi ulicami: św. Wojciecha, Nakielska, Pietrygów, Słowackiego, Reymonta, Sadowa, Podchorążych, Śródmiejska, Szymały, przez parking przy Urzędzie Miasta, Męczenników Oświęcimia, św. Wojciecha, Klasztorna, Sobieskiego, św. Wojciecha.

  By wziąć udział w sportowym spotkaniu, trzeba się wcześniej zarejestrować. Zapisy przyjmowane są przez elektroniczny formularz. Opłata startowa wynosi 25 zł. Każdy uczestnik może liczyć na: pamiątkowy medal, wodę, ciepły napój, drobny poczęstunek oraz możliwość zwiedzenia wystawy stałej CDDG. Aktualnie na liście zapisów widnieją już biegacze z Radzionkowa, Piekar Śląskich, Bytomia czy Zabrza. Rejestracja potrwa do 8 lutego.

  Wydarzenie ma także charakter charytatywny. Całkowity dochód z opłat startowych zostanie przeznaczony na kontynuację leczenia oraz rehabilitację 5-letniego mieszkańca Radzionkowa – Mikołaja Doliboga. Chłopczyk zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne'a.

  - Nadszedł ten czas, kiedy możemy ogłosić zapisy na kolejny, ósmy już, Bieg Pamięci Deportowanych Górnoślązaków. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy poprzez aktywne spędzanie czasu chcą wesprzeć podtrzymanie pamięci o losach deportowanych Górnoślązaków - zachęcają organizatorzy.

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon

  czytaj więcej:

  Radzionków bieg Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków

  Radzionków. Bieg Pamięci Deportowanych Górnoślązaków 2022

  Barbórka w Radzionkowie

  Barbórka święto w Radzionkowie. Jaki jest plan obchodów?

  Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie - Dzień Jesieni 2021

  Dzień Jesieni w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie

  Tarnowskie gory wystawa sempolowska

  Muzeum w Tarnowskich Górach przybliża historię I LO

  Pochód Trzech Króli w Miasteczku Śląskim

  Orszak Trzech Króli w Miasteczku Śląskim

  Zamek Krasiczyn

  Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

  Projekt bez tytułu6

  Świerklaniec od podszewki - zwiedzanie Parku w Świerklańcu