Rynek w Tarnowskich Górach zmieni swój wygląd

1rynek

Jeszcze w tym roku tarnogórski Rynek przejdzie metamorfozę. Teren się zazieleni, powstaną również ławeczki, na których będzie można spokojnie odpocząć.

Lifting rynku

Rynek w Tarnowskich Górach zyska kilkanaście nowych ławek i siedzisk, które zapewnią mieszkańcom wygodne miejsce do odpoczynku. Oprócz tego pojawią się stojaki na rowery, ponieważ w obecnych czasach coraz częściej ludzie wybierają rower jako główny środek transportu. Teren zostanie również wzbogacony o nowe donice z zielenią. Miasto nie zapomniało również o naszych czworonożnych przyjaciołach – na Rynku powstanie zdrój z poidełkiem dla zwierząt. Teren pod restauracją Strategia zostanie również uporządkowany.

Kiedy zobaczymy Rynek w nowej odsłonie?

– W ciągu najbliższych dni podpiszemy umowę, wykonawca będzie miał 6 tygodni na zakup elementów małej architektury i zieleni, a całość prac zgodnie z przygotowywaną umową zakończyć powinna się do 15 grudnia – informuje Radosław Czajka, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów tarnogórskiego magistratu.

Zmiany dotychczasowego wizerunku tarnogórskiego Rynku to koszt 450 tys. zł. Lifting Rynku to pierwszy etap dużego projektu, który zakłada zmianę wyglądu wielu miejsc. W kolejnych latach przebudowie ulegną: Plac Wolności, teren przed Halą Targową oraz Plac TPD.

fot. UM Tarnowskie Góry

1rynek

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: