Ryszard Kaja w pałacu w Nakle Śląskim. CEKUŚ zaprasza na wystawę prac artysty

Centrum Kultury Śląskiej organizuje wydarzenie poświęcone dziełom - głównie plakatom - znanego w całej Polsce grafika związanego z naszym regionem. Warto zajrzeć tym bardziej, że wstęp na otwarcie wystawy jest wolny.

Ryszard Kaja/CEKUŚ
Ryszard kaja wystawa nakło śląskie

"Ryśkowe ôbrŏzki z Ślōnskŏ i Polski"

Pod takim hasłem odbędzie się ekspozycja prac Ryszard Kai. Ten wyjątkowy artysta, grafik, twórca plakatów w swoich działach niejednokrotnie powracał do tematu Śląska.

- Chcemy przedstawić Ryszarda Kaję jako jednego z największych współczesnych plakacistów. Scenografa i projektanta kostiumów do spektakli operowych i teatralnych. Artystę interdyscyplinarnego, zaciekawionego podróżnika, wnikliwego obserwatora ludzi i świata, miłośnika muzyki baroku, muzyki etnograficznej z różnych zakątków świata, zafascynowanego maską, maskaradą i groteską. Człowieka wielowymiarowego, wielkiego Artystę - zapowiadają twórcy wydarzenia.

W pałacu w Nakle Śląskim obędzie się wystawa poświęcona śląskiemu grafikowi. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 19 sierpnia na godzinę 18:00. Wstęp wolny. Na wystawie zobaczymy ponad sto plakatów, wśród nich te nawiązujące do walorów krajobrazu polskiego czy śląskiego. Pojawi się między innymi dobrze znana tarnogórzanom grafika przedstawiająca podziemne skarby Srebrnego Miasta. Dodatkowo organizatorzy sprowadzili z tej okazji kostiumy zaprojektowane przez artystę ze spektakli operowych i baletowych. Należą one do Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Wrocławskiej oraz Opery Śląskiej. Wystawę będzie można zwiedzać do 15 października.

Pałac w nakle śląskim

Może Cię zainteresować:

Wakacje w górnośląskim Disneylandzie? Poznajcie pałac w Nakle Śląskim!

Autor: Urszula Gołkowska

28/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon