Rząd znosi część obostrzeń związanych z COVID-19. Co zmieni się od marca?

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedzieli nowe zasady bezpieczeństwa. Sporo ograniczeń zostanie zniesionych.

Kancelaria Premiera
Tarnowskie Góry covid19

Poluzowanie obostrzeń - marzec 2022

Dziś, 23 lutego, odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli rządu. Scenariusz na najbliższy czas jest optymistyczny.

– Dziś widzimy po wielu konsultacjach medycznych i obserwacji tego, co się dzieje w innych krajach, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące. Znieść te restrykcje, które towarzyszyły nam właściwie przez wiele miesięcy – zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Co zmieni się od 1 marca?

  • Zniesienie limitu osób w sklepach, restauracjach, miejscach kultury, transporcie, a także podczas spotkań i imprez.
  • Ponowne otwarcie dyskotek, klubów i innych miejsc udostępnionych do tańczenia.
  • Stacjonarna praca urzędów.
- Od 1 marca zniesiemy większość restrykcji o charakterze gospodarczym. Decyzja, którą komunikujemy jest oparta na wnikliwej analizie trendów epidemicznych i sytuacji w szpitalach - stwierdza Adam Niedzielski.

Jakie obostrzenia pozostają?

Nie żegnamy się jeszcze z wszystkimi ograniczeniami. W dalszym ciągu obowiązuje zakrywanie ust i nosa w budynkach czy transporcie publicznym. Minister zdrowia poinformował, że dalsze decyzje w tej sprawie to kwestia dwóch tygodni.

Pozostałe obostrzenia to także izolacja osoby chorej, kwarantanna dla współdomowników oraz kwarantanna przyjazdowa (dla osób bez ważnego UCC).

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon