Sąd Rejonowy w Mikołowie umorzył postępowanie w sprawie "Cyklopa". Pedofil nie przebywa w zakładzie karnym

Marcin J. znany pod pseudonimem "Cyklop" nie przebywa w zakładzie karnym należącym do Służby Więziennej. Ponadto Sąd Rejonowy w Mikołowie poinformował, że postępowanie wykonawcze w sprawie mężczyzny zostało umorzone. Organ wymiaru sprawiedliwości nie podaje także, gdzie obecnie przebywa Marcin J.

SPI
Sąd w Mikołowie umorzył postępowanie w sprawie Marcina J

Sąd w Mikołowie umorzył postępowanie wobec Marcina J.

12 lipca 2023 roku dziennikarze Dziennika Zachodniego poinformowali, że Marcin J. o pseudonimie Cyklop (ze względu na jedno szklane oko) został umieszczony w ośrodku postpenitencjarnym. Informację tę 12 lipca zdementował zespół prasowy Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

- Uprzejmie informujemy, że osoba o takich personaliach nie przebywa w jednostce penitencjarnej - poinformował zespół prasowy Służby Więziennej.

Pod koniec czerwca Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że dyrektor Zakładu Karnego we Wronkach (w którym pedofil przebywał przez blisko 20 lat) złożył wniosek o zastosowanie wobec Marcina J. środków zabezpieczających w postaci terapii i elektronicznej kontroli miejsca pobytu. Sąd Rejonowy w Mikołowie po rozpoznaniu sprawy 28 czerwca umorzył postępowanie wobec Marcina J.

- W dniu 28 czerwca 2023 r. Sąd Rejonowy w Mikołowie po rozpoznaniu wniosku Dyrektora Zakładu Karnego we Wronkach o zastosowanie wobec M.J. środków zabezpieczających w postaci terapii i elektronicznej kontroli miejsca pobytu, na podstawie art. 15 § 1 Kodeksu karnego wykonawczego, umorzył postępowanie wykonawcze w przedmiocie orzeczenia wobec M.J. skazanego wyrokiem Sądu Rejonowego w Mikołowie z dnia 23 listopada 2004 r. środków zabezpieczających - wyjaśnia Sąd Rejonowy w Mikołowie.

Postanowienie sądu nie jest prawomocne. Oznacza to, że po uprawomocnieniu postanowienia Marcin J. nie będzie objęty nadzorem. Ponadto nie będzie prawnych podstaw, by umieścić go w zakładzie. karnym.

Marcin J. "Cyklop" zgwałcił siedmioro dzieci

Przypomnijmy, że po blisko 20 latach spędzonych w więzieniu Marcin J., znany pod pseudonimem "Cyklop" wyszedł na wolność na początku czerwca 2023 roku. 44-letni mężczyzna zgwałcił siedmioro dzieci. W katowickim Nikiszowcu zgwałcił 11-latkę, a jej kuzyna w tym samym wieku zmusił do seksu oralnego. Zgwałcił także piątkę innych dzieci w Tychach, Będzinie, Piekarach Śląskich, Nakle i Suchej Beskidzkie. Po opuszczeniu zakładu wrócił do swoich rodzinnych Siemianowic Śląskich, skąd został przepędzony.

W pierwszej połowie czerwca widziany był także w Piekarach Śląskich oraz Tarnowskich Górach, gdzie osiadł na dłużej. Zaniepokojeni rodzice informowali, że "Cyklop" widziany był w okolicy jednej ze szkół podstawowych oraz w pobliżu placów zabaw. Mężczyzna zamieszkał w przyczepie kempingowej na Osadzie Jana, która została podpalona i nie nadawała się do użytku.

W środę, 12 lipca sierż. szt. Kamil Kubica przekazał, że Marcin J. znany pod pseudonimem "Cyklop" opuścił powiat tarnogórski. Natomiast Sąd Rejonowy w Mikołowie poinformował, że nie jest uprawniony do udostępniania informacji na temat aktualnego miejsca pobytu Marcina J.

Cyklop opuścił Tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Pedofil "Cyklop" opuścił Tarnowskie Góry. Mężczyzna nie przebywa też w zakładzie karnym

Autor: Martyna Urban

12/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon