Salezjański akcent w przestrzeni miejskiej. W Tarnowskich Górach pojawi się ulica św. Jana Bosko

Rada Miejska odniosła się pozytywnie do propozycji nadania nazwy jednej z dróg, upamiętniając w ten sposób założyciela salezjanów. Zbliża się 25. rocznica ich działalności w Tarnowskich Górach.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Tarnowskie Góry
Sosw tarnowskie góry

Ulica św. Jana Bosko w Reptach Śląskich

Wczoraj, 21 czerwca, odbyła się LXVI sesja Rady Miejskiej. Jednym z projektów, nad jakimi pochylili się jej członkowie, była uchwała w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej. Dotyczyła odcinka w Parku Repeckim, bocznego od ulicy Jana Śniadeckiego, pomiędzy rondem im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy a Salezjańskim Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym.

UM Tarnowskie Góry

O nadanie nazwy drodze w Parku Repeckim wystąpiła Inspektoria Towarzystwa Salezjańskiego Świętego Jana Bosko. Od 1999 roku prowadzi ona w naszym mieście Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Z uwagi na zbliżającą się 25 rocznicę rozpoczęcia działalności Salezjanów w Tarnowskich Górach, nadanie nazwy przedmiotowej drodze będzie formą uczczenia Założyciela Towarzystwa św. Franciszka Salezego (Salezjanów) - św. Jana Bosko duszpasterza i wychowawcy młodzieży - czytamy w przyjętym projekcie uchwały.

Rada do spraw nazewnictwa ulic i placów w mieście Tarnowskie Góry pozytywnie zaopiniowała możliwość nadania właśnie tej nazwy drodze wewnętrznej prywatnej. Podczas wczorajszej sesji radni również w większości wyrazili swoją zgodę. Podczas głosowania nieobecni byli: Łukasz Garus, Jan Gębka, Mirosław Mateja i Dorota Tiszler.

Szkoła w rybnej patron

Może Cię zainteresować:

Szkoła w Rybnej będzie miała nowego patrona. Są trzy propozycje

Autor: Urszula Gołkowska

19/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon