Salonowa Pracownia Sztuki online. Warsztaty z rękodzieła ruszają już 9 kwietnia

Kiedyś były w pracowni Punkt Sztuki, teraz zostały przeniesione online. Warsztaty z rękodzieła organizowane przez Tarnogórskie Centrum Kultury odbędą się już 9 kwietnia!

RekoTarnogórskie Centrum Kultury jak zwykle dba o to, żeby tarnogórzanie, mimo narzuconych obostrzeń nie utracili kontaktu z kulturą i sztuką. Dlatego już 9 kwietnia o godz. 17.00 odbędą warsztaty rękodzieła online. Kiedyś można było w nich uczestniczyć w pracowni Punkt Sztuki.

- Teraz przenosimy je do Waszych domów… Waszych salonów. W kwietniu zapraszamy Was do twórczej ekspresji przy dwóch pomysłach. Domowe warsztaty rękodzieła będą każdorazowo ilustrowane i opatrzone komentarzami krok po kroku. Zapraszamy do inspirujących działań artystycznych i koniecznie pochwalcie się jak Wam wyszły rękodzielnicze cudeńka! - informują organizatorzy.

Uczestnicy będą wykonywać "wiosenne drzewko szczęście". Drzewko szczęścia opiera się na dawnej, wschodniej legendzie. Jest to opowieść o drzewie, na którym wisiały złote monety.

- Kiedy wiatr poruszał gałązkami, na ziemię spadał deszcz drobnych pieniążków. Ta legenda sprawiła, że w domach pojawiły się gatunki roślin o okrągłych liściach (np. grubosz jajowaty) lub figurki przypominające drzewka. Są one symbolem obfitości, bogactwa i powodzenia - wyjaśniają organizatorzy wydarzenia.

Co prawda drzewko szczęścia nawiązuje do tradycji dawnej Azji, wersja tarnogórska będzie urozmaicona oczywiście europejskimi i lokalnymi akcentami.

Listę materiałów, zdjęcia i instrukcję działania zostanie opublikowana TUTAJ i TUTAJ w dniu wydarzenia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Świerklaniec, jarmark świąteczny 2021

Świerklaniec. Spotkanie z Mikołajem i jarmark świąteczny

Wycieczki po Parku w Świerklańcu i Pałacu Kawalera

Rajzy po Parku w Świerklańcu zostają na sezon zimowy

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!

Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian

"Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian" już we wrześniu!

Kosciol tg

Poznaj tajemnice tarnogórskich świątyń i odkryj ich historię

Projekt bez tytułu6

Świerklaniec od podszewki - zwiedzanie Parku w Świerklańcu