Samolot z Wuhan na pyrzowickim lotnisku po raz drugi

Katowice Airport przyjęło wczoraj kolejny lotniczy transport z Chin. Na lotnisku pojawił się An-124 „Rusłan”.

Antonow w Pyrzowicach

23 listopada na płycie lotniska Katowice Airport wylądował jeden z największych samolotów świata: An-124 „Rusłan”. Razem z nim przyleciał do Polski transport produktów medycznych zamówionych przez firmę Zarys z Zabrza. Przedsiębiorstwo współpracuje z rządem, między innymi dostarczając potrzebny sprzęt do szpitala polowego zorganizowanego na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Antonow ponownie pojawił się w Pyrzowicach wczoraj około godziny 13:10. Co tym razem znajdowało się w samolocie?

- Około 700 metrów sześciennych sprzętu medycznego: kombinezony ochronne oraz maski FFP3 o właściwościach antywirusowych i antybakteryjnych, a także pulsoksymetry - informują pracownicy lotniska. - Po rozładunku, odpoczynku załogi i zatankowaniu około 180 000 litrów paliwa o godzinie 1:13 odleciał rejsem technicznym („na pusto) do Japonii, na tokijskie lotnisko Narita. Bezpośredni rejs trwał 12 godzin 30 minut - opowiadają.

To już jedenasta komercyjna operacja An-124 „Rusłan” w historii lotniska. Pierwsza wizyta odbyła się 23 lata temu - w listopadzie 1997r. Jak podaje firma Zarys, od początku 2020 roku, drogą powietrzną, dotarło do Polski ponad 22 tysiące m³ produktów medycznych, które pomogły w walce z pandemią.

- Mamy nadzieję, że epidemia jest w powolnym odwrocie, ale teraz tym bardziej musimy zapewnić ciągłość dostaw dla personelu medycznego walczącego z Covid-19. Kontynuujemy dostawy drogą powietrzną - tłumaczy przedsiębiorstwo.

fot. Katowice Airport

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon