Sąsiedzka wymiana roślin już niebawem w Tarnowskich Górach

Przed nami kolejna edycja popularnej inicjatywy społecznej. Tym razem do wymiany roślin dołączy wystawa artystyczna.

Przyszedł z kaktusem wyszedł z orchideą

Pierwsza "Sąsiedzka wymiana roślin" miała miejsce w sierpniu. Wielu tarnogórzan pojawiło się w restauracji Wiśniowy Sad nie tylko po to, by nieco odświeżyć część domowego, zielonego inwentarza, ale także po prostu spędzić czas w miłej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zachęceni dużą frekwencją gości organizatorzy postanowili powtórzyć akcję. Druga odsłona odbędzie się w w sobotę, 3 października. Pierwsi zainteresowani mogą odwiedzać dziedziniec Wiśniowego Sadu (ul. Odrodzenia 4) już od godziny 13:00. Inicjatorzy projektu zachęcają do wczesnego przybycia, ale nie jest to wymóg. Wolontariusze będą obecni na miejscu do godziny 16:00.

- Jeśli wciąż za mało Wam kwiatów, macie za dużo sadzonek lub po prostu macie ochotę porozmawiać z innymi miłośnikami roślin - nasze wydarzenie jest właśnie dla Was - czytamy w zaproszeniu koordynatorów.

Na czym polega cała akcja? Zasady są bardzo proste. Wystarczy stawić się na miejscu z doniczką zawierającą kwiatek lub sukulent. Jak zapewniają pomysłodawcy, jeśli roślina ma dość nietypowe rozmiary, a my nie możemy przewieźć jej sami, wystarczy wtedy przedstawić jej zdjęcie. W zamian za przyniesioną sadzonkę, do domu możemy zabrać inną. Wstęp na wydarzenie jest wolny, nie obowiązują także wcześniejsze zapisy. Inicjatorzy akcji zapowiedzieli, że dla każdego uczestnika przygotowano małą niespodziankę związaną oczywiście z promowaniem postaw ekologicznych.

- W ten niezwykle prosty, całkowicie bez kosztowy sposób możemy urozmaicić przestrzeń w swoich domach i ogrodach. Ogród "Wiśniowego Sadu" zamieni się na chwilę w kwitnący targ roślin, z którego każdy może wynieść coś dla siebie... - zachęcają koordynatorzy.

Kwiaty w doniczkach i za ramkami

Swój udział w wymianie zapowiedziały także członkinie organizacji "Rękodzielne Tarnogórzanki". Mieszkanki naszego miasta, należące do tego stowarzyszenia, znamy już miedzy innymi z cieszącej się dużym uznaniem produkcji pięknych, naturalnych toreb ekologicznych. To także one szyły maseczki, z których nieodpłatnie mogli korzystać tarnogórzanie. Tym razem grupa włączy się w wydarzenie Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego. Akcję sąsiedzkiej wymiany uświetni wystawą swoich prac wykonanych oczywiście własnoręcznie. Znajdziemy wśród nich zarówno oryginalną biżuterię, jak i prace w ramkach.

- Oprócz samej wymiany będziecie mieli Państwo okazję podziwiać niezwykłe dzieła sztuki a nawet nabyć je bezpośrednio od autorek. Zapraszamy gorąco - dodają inicjatorzy akcji.

fot. Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Pakiety dla seniorow 1

Pakiety dla seniorów już dostępne!

Kosz na zakretki

Chryzantemy za nakrętki. Zakrętkowy kosz-serce...

Koronawirus pomoc seniorzy

Bezpłatne pakiety dla tarnogórzan. Kto może...

Sadzenie drzew osiedle przyjazn

Posadź własne drzewko! Powstaje park w Starych...

Porozmawiaj z notariuszem

Bezpłatna porada w kwestiach majątkowych? Przed...

Pizza tg

Wspieramy gastronomię. Gdzie zamówić pyszną...

Kino samochodowe powrca

Reaktywacja kina samochodowego. Czeka nas...