Saunarium w parku wodnym ponownie otwarte. Metamorfozę przeszła także siłownia "TG Gym"

Po blisko sześciu miesiącach saunarium i siłownia w Aquaparku zostały oddane do użytku. Remont pomieszczeń został przeprowadzony na szeroką skalę. Siłownię przeniesiono na pierwsze piętro budynku, dzięki czemu jej powierzchnia zwiększyła się do ponad 1000 m kw., natomiast saunarium powiększono o metraż byłej strefy siłowej.

Saunarium i siłownia w Parku Wodnym już czynne

We wtorek, 29 sierpnia Park Wodny w Tarnowskich Górach oddał do użytku nowe saunarium oraz siłownię. Inwestycja została zrealizowana dzięki kredytowi przyznanemu przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Pozytywna decyzja została wydana w połowie lutego 2023 roku, jednak wniosek został złożony o wiele wcześniej.

- Cała inwestycja była planowana już od 2018 roku. W 2017 i 2018 odnowiliśmy w Parku Wodnym strefę wejściową i szatnie. Dużo zainwestowaliśmy także w technologię wody, żeby zmniejszyć jej użycie oraz wymieniliśmy rury na zjeżdżalni na nowe. Natomiast później nadszedł czas, by zmodernizować górę, która straciła swoją funkcjonalność, bo gdy park wodny był budowany w 2001 roku, projektant kierował się innym celem - miał stworzyć obiekt który będzie obsługiwał całą południową Polskę. Z uwagi na to, że w międzyczasie powstało wiele parków wodnych w okolicy, chcieliśmy zaszczepić taką funkcję, która jest związana z obiektem i uzupełni naszą ofertę, stąd pomysł, żeby zaadaptować górę na większą siłownię i centrum fitnessu - wyjaśnia Michał Fajer, prezes Agencji Inicjatyw Gospodarczych.

I tak też na pierwszym piętrze budynku powstał klub fitness o powierzchni ponad 1000 m², gdzie prócz siłowni, składającej się z maszyn stosowych i półwolnych, znalazły się strefy: cardio, wolnych ciężarów, sala do zajęć fitness, treningu funkcjonalnego oraz treningu dla osób początkujących i starszych. Ponadto klub zostanie wyposażony w nowe zaplecze szatniowe. Całość została połączona klatką schodową z parterem. W ramach projektu cały obiekt został dostosowany do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Ponadto na piętrze modernizacji poddana została strefa gastronomiczna, której oferta została rozszerzona o nowe pozycje menu. Odtąd strefa nosi nazwę "Bistro Park".

Przemianę przeszła także Tarnogórska Strefa Saun, której powierzchnia powiększyła się o około 200 m². Do dyspozycji gości są odtąd: dwie sauny fińskie - suche oraz jedna eventowa, w której odbywają się rytuały saunowe, dwie sauny rzymskie - parowe, sauna ziołowa typu fińskiego, sauna infrared na podczerwień ze ścianą solną, tężnia solankowa ze strefą wypoczynku oraz tepidarium z podgrzewanymi leżankami. Zarówno ze strefy siłowej, jak i basenu można korzystać w godzinach 6-22.00. Natomiast z saunarium od 7-22.00.

Cennik Parku Wodnego - siłownia TG Gym oraz saunarium

Ceny karnetu na siłownię zostały podzielone ze względu na godziny wejścia. Karnet do godziny 16.00 kosztuje 129 złotych, natomiast całodzienny 149 zł. Ponadto do 31 sierpnia osoby zainteresowane poznaniem oferty strefy siłowej mogą skorzystać z jednorazowego wejścia, które kosztuje 10 złotych. Od 1 września park wodny umożliwi korzystanie z oferty bez limitu posiadaczom programów zewnętrznych, jak Multisport, Fit Profit czy Medicover. Dotąd wejście było możliwe tylko na godzinę.

Natomiast cennik saunarium i basenu został podzielony na kilkanaście możliwości. Całą ofertę można znaleźć na stronie parku wodnego.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon