Seniorzy z Tarnowskich Gór rozpoczęli nowy rok akademicki. Jest z nimi 70 nowych studentów

Wielu mieszkańców naszego miasta i okolic rozpoczęło kolejną przygodę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Wczoraj, 2 października, miała miejsce uroczysta inauguracja, przed słuchaczami długie miesiące zajęć i wykładów.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarnowskich Górach gotowy do działania

"Gaudeamus igitur", odbiór legitymacji, pierwszy wykład. Do pełni studenckości brakuje jeszcze tylko kolejek do dziekanatu. Jak co roku potwierdzają seniorzy z naszego miasta, na kontynuowanie nauki nigdy nie jest za późno. Dzięki ofercie UTW mogą zdobywać nową wiedzę, pogłębiać umiejętności i rozwijać talenty. Słuchacze biorą udział w wykładach, warsztatach, zajęciach językowych, wyprawach integracyjnych. W tym roku wybrali się nawet do Grecji. To w ramach programu Erasmus+.

Moje wielkie greckie studiowanie. Tarnogórscy seniorzy rozpoczęli przygodę z Erasmusem

W czasie, kiedy polskie uczelnie rozpoczynały nowy rok akademicki, oficjalna inauguracja odbyła się także w Tarnowskich Górach. Seniorzy spotkali się w Kompleksie Zamkowym "Stare Tarnowice". Towarzyszyli im przedstawiciele władz samorządowych, parlamentu oraz zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji. Reprezentanci Urzędu Miasta przekazali na rzecz UTW czek w wysokości 10 000 zł. Natomiast Starostwo Powiatowe podarowało voucher na zestawy podróżnika dla studentów uczestniczących w projektach wyjazdowych. Nie zabrakło też słodkiej niespodzianki - tradycyjnej tyty. By uczcić najlepsze tradycje uniwersyteckie, goście odśpiewali razem "Gaudeamus igitur". Nowi członkowie studenckiego grona otrzymali swoje legitymacje. Było ich aż 70! Na dobry początek odbył się pierwszy wykład. Wygłosiła go prof. dr hab. Aldona Frąckiewicz-Wronka. Seniorzy mogli dowiedzieć się, "Jak mamy się komunikować, by nas zrozumiano".

Działający w naszym mieście Uniwersytet Trzeciego Wieku to nie tylko miejsce nauki. Seniorzy pogłębiać tam również swoje pasje i zainteresowania. W ramach stowarzyszenia działa grupa taneczna czy muzyczna. Studenci nie zaniedbują rozwoju fizycznego poprzez udział w sportowych zawodach i olimpiadach. UTW jest także miejscem nawiązywania nowych znajomości, tworzenia relacji, gdzie znaleźć można zrozumienie, życzliwość i poczucia bycia potrzebnym.

Magdalena Latacz

Może Cię zainteresować:

Z Magdaleną Latacz o Uniwersytecie Trzeciego Wieku: "Praca społeczna - to nasza misja"

Autor: Urszula Gołkowska

22/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon