Seniorzy ze Świerklańca mogą zgłosić zapotrzebowanie na opaskę bezpieczeństwa

Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza starszych mieszkańców gminy do udziału w Programie "Korpus Wsparcia Seniorów". Aktualnie badana jest skala zapotrzebowania. Zainteresowani mogą składać wnioski o objęcie tzw. "opiekę na odległość".

Swierklaniec opaska bezpieczenstwa

Opaski dla seniorów w Świerklańcu

Samorząd zamierza zgłosić się do kolejnej edycji programu wspierającego osoby starsze. Zachęca potencjalnych beneficjentów do zadeklarowania swoich potrzeb.

- Gmina Świerklaniec planuje ponownie przystąpić do realizacji Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Korpus Wsparcia Seniorów" - edycja 2024 – Moduł II. Z uwagi na powyższe Ośrodek Pomocy Społecznej w Świerklańcu prosi o kontakt osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia w postaci dostępu do usługi tzw. "opieki na odległość" przy użyciu "opaski bezpieczeństwa" mającej na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych - podają pracownicy OPS.

Udział w programie jest bezpłatny. W jego ramach uczestnik otrzymuje opaskę bezpieczeństwa. Sprzęt zostaje wyposażony w co najmniej trzy z następujących funkcji:

  • przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS,
  • detektor upadku,
  • czujnik zdjęcia opaski,
  • lokalizator GPS,
  • funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami,
  • funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).

Program obejmuje osoby od 60. roku życia. Co ważne, zgłoszenie zapotrzebowania na opiekę na odległość to dopiero pierwszy etap. Informacja ta pomoże gminie oszacować wielkość zainteresowania tą formą pomocy i podjąć dalsze działania. Chętni do złożenia wniosku lub ich opiekunowie mogą to zrobić do 14 lutego. Dokumenty są dostępne na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Świerklańcu. Formularze należy wypełnić i przynieść do siedziby OPS (ul. Główna 62, Nakło Śląskie) od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 14:00. Więcej informacji uzyskamy, dzwoniąc pod numer telefonu: 32 390 21 88.

Jubileusze małżeństw w gminie Świerklaniec

Może Cię zainteresować:

Złote, Diamentowe, a nawet Kamienne Gody. W gminie Świerklaniec świętowali jubilaci

Autor: Urszula Gołkowska

15/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon