Seria niefortunnych zdarzeń w powiecie tarnogórskim. Trzech poszkodowanych w szpitalu

To nie były bezpieczne dni. Od piątku do wtorku policjanci i służby ratunkowe interweniowali wiele razy przy wypadkach oraz kolizjach. Do szpitala przetransportowano trzy osoby.

Wypadki w Tarnowskich Górach i okolicach

Weekend rozpoczął się od kolizji na ulicy Mikulczyckiej w Świętoszowicach. W piątek, 23 czerwca, zderzyły się z sobą dwie osobówki.

- Sprawcą w tym zdarzeniu okazał się 34-letni mieszkaniec Gliwic, który kierował swoją dacią i doprowadził do zderzenia z osobowym suzuki, za którego kierownicą siedział 57-latek z Zabrza. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł obrażeń, dlatego sprawca został ukarany mandatem karnym za kolizję drogową - podają policjanci.

Kilka godzin później, około godziny 17:00 miał miejsce wypadek. Służby interweniowały na drodze krajowej nr 78 w Celinach (gmina Ożarowice).

- Zderzyły się tam ze sobą dwa osobowe renaulty. Jak wstępnie ustalili mundurowi, 20-latka z Chorzowa nie ustąpiła pierwszeństwa drugiemu pojazdowi, kierowanemu przez 50-letnią mieszkankę Przeczyc, która podróżowała ze swoją 15-letnią córką. Zderzenie pojazdów zmusiło służby do wprowadzenia ruchu wahadłowego, a ratownicy do szpitala zabrali 21-letnią mieszkankę Rogoźnika, która była pasażerką 20-letniej kierującej z Chorzowa - informują mundurowi.

Kolejny tydzień nie okazał się wcale lepszy. W poniedziałek, 26 czerwca, w Tarnowskich Górach dwie nastolatki korzystały z jednej hulajnogi elektrycznej. Użytkowniczki doprowadziły do zderzenia z pieszym. Jak informują funkcjonariusze, 5-latek, który spacerował ze swoją mamą chodnikiem przy ulicy Sienkiewicza, na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Sprawą zajmuje się teraz zespół ds. nieletnich.

- Kilkadziesiąt minut później do zdarzenia z udziałem nieletniego rowerzysty doszło na ulicy Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach. Jak ustalili mundurowi z drogówki, 9-letni tarnogórzanin przejeżdżał swoim rowerem przez przejście dla pieszych, wtedy doszło do zderzenia z osobową skodą, którą kierowała 59-latka z Tarnowskich Gór. Konieczna była interwencja ratowników, którzy zabrali nieletniego do szpitala - dodają policjanci.

Ostatnie zdarzenie z fatalnej serii miało miejsce wczoraj, 27 czerwca. W Tarnowskich Górach na ulicy Niedziałkowskiego przed godziną 8:00 doszło do wypadku. Według ustaleń mundurowych 35-letnia kierująca fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu osobowemu renaultowi, którym podróżował 68-letni kierowca z Gliwic. Poszkodowana została 68-letnia pasażerka renaulta. Ratownicy przetransportowali kobietę do szpitala.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon