Serial "Tarnowskie Góry teraz i dawniej" będzie miał swoją kontynuację. Fundacja Wspólnota Pokoleń przekaże środki

Dobra wiadomość dla fanów serialu "Tarnowskie Góry teraz i dawniej" - będzie miał swoją kontynuację. Fundacja Wspólnota Pokoleń wybrała serial do realizacji, wobec czego jego producenci uzyskają niezbędne środki do tworzenia kolejnych odcinków. Dotychczasowe części zostały obejrzane ponad 9 tysięcy razy.

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie
Tarnowskie Góry i dawniej

Po kilkumiesięcznej przerwie powrócił temat kontynuacji miejskiego serialu "Tarnowskie Góry teraz i dawniej". Premiera pierwszej części w reżyserii Krzysztofa Tomanka odbyła się 17 grudnia 2021 roku. Po stosunkowo dużym sukcesie serialu i ponad dziewięciu tysięcy jego wyświetleń na YouTubie, producenci na początku roku zapowiedzieli jego kontynuację.

Pozyskiwanie środków zajęło kilka miesięcy

Niestety po entuzjastyczniej zapowiedzi kontynuacji serialu temat chwilowo ucichł. Miało to związek z brakiem funduszy i brakiem możliwości pozyskania sponsora do realizacji. We wtorek, 13 września Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie zapowiedziało konkretny postęp prac.

- Zachęceni niezwykle pozytywnym odbiorem całego cyklu postanowiliśmy zawalczyć o ten projekt. Dziś wiemy, że się udało! Z radością informujemy, że nasz projekt pn. "Serial „Tarnowskie Góry teraz i dawniej” zrealizowany przez Seniorów i z udziałem Seniorów II" został wybrany przez Fundację Wspólnota Pokoleń do realizacji - wyjaśnia stowarzyszenie.

Członkowie zaznaczają, iż jeszcze w tym roku swoją premierę będą miały odcinki serialu opowiadającego o pełnych pasji tarnogórzanach po 60-tym roku życia. Ma to związek przede wszystkim z pozyskaniem funduszy, powiększeniem się stowarzyszenia, a także odświeżeniem wizji projektu.

- Czekają Was nowi, niezwykli bohaterowie i wiele niespodzianek o których powiemy Wam już niebawem. Tymczasem rozpoczynamy przygotowania i załatwiamy wszelkie niezbędne formalności - wszystko po to by jak najszybciej rozpocząć zdjęcia - podsumowują członkowie.

Fabuła serialu Tarnowskie Góry teraz i dawniej

Serial „Tarnowskie Góry teraz i dawniej” to tytuł czteroodcinkowej opowieści, której premiera odbyła się 17 grudnia w Tarnogórskim Centrum Kultury. Powstał on w ramach działań Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego. Krzysztof Tomanek jest autorem, scenarzystą i reżyserem obrazu. Natomiast przy realizacji produkcji wziął udział wiceprezes TSO - Krzysztof Bergier oraz inni członkowie stowarzyszenia.

Bohaterami serialu są tarnogórscy seniorzy, a każda opowieść ma inną fabułę. Współnym mianownikiem każdego odcinka są Tarnowskie Góry, w których historia ma miejsce. Serial to opowieść o pasjach bohaterów, o ich codziennym życiu, a także o historii Miasta Gwarków, a także o dawnym kinie Europa. W serialu można znaleźć wątek o tarnogórskiej odmianie jabłoni - „piękna z Rept”. Wspomnienia seniorów, a także ich dawne losy łączą się we wzruszającą opowieść o naszym mieście.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon