Sezon wiosenny wąskotorówki czas zacząć! Zobacz trasę, rozkład jazdy i cennik

Dobra wiadomość dla miłośników pociągów. Już od najbliższego weekendu zaczyna kursować parowóz Ryszard.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry 2022 wąskotorówka

Wąskotorówka w Tarnowskich Górach 2022

Przejazdy małym pociągiem to jedna z najbardziej popularnych atrakcji Tarnowskich Gór i okolic. Co roku ściąga w to miejsce turystów, a i mieszkańcy doceniają weekendowe przejażdżki. Trasa ciągnie się od Bytomia do Miasteczka Śląskiego, mijając dawne obiektu industrialne, a także malownicze łąki.

Z atrakcji będzie można skorzystać już w ten weekend. 10, 24 i 30 kwietnia, 1 i 3 maja, a następnie w każdą sobotę i niedzielę do końca maja goście będą mogli zasiąść w wagonach z prawdziwym parowozem!

- Nasz Ryszard poprowadzi dwa pociągi z Bytomia do Tarnowskich Gór oraz jeden do Suchej Góry. Z przyczyn technicznych, na odcinku Bytom Wąskotorowy – Bytom Karb Wąskotorowy wagony będzie ciągnęła lokomotywa spalinowa, ale dalszy odcinek pokonamy już z Ryszardem na czele - zapewniają członkowie Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Na uczestników wycieczek czekają dodatkowe niespodzianki.

- Po przejażdżce zapraszamy do zwiedzania stacji Bytom Karb Wąskotorowy, Izby Tradycji oraz Nastawni, po których oprowadzi Was nasz przewodnik. Ponadto będziecie mogli przejechać się drezyną ręczną! - dodają opiekunowie wąskotorówki.

Zwiedzanie stacji Bytom Karb z przewodnikiem rozpoczyna się o godzinie 12:00 i 15:00 w pobliżu peronu. Izba Tradycji czynna w godzinach: 12:00-16:00.

Trasa, rozkład jazdy, cennik

W najbliższych tygodniach pociągi będą zatrzymywały się na stacjach:

  • Bytom Wąskotorowy
  • Bytom Karb Wąskotorowy
  • Sucha Góra
  • Kopalnia Srebra
  • Tarnowskie Góry Wąskotorowe

Cennik prezentuje się następująco:

Tarnowskie Góry wąskotorówka
Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych - SGKW Bytom

Bilety ulgowe przysługują dzieciom w wieku powyżej 4 lat, uczniom na podstawie legitymacji szkolnej oraz studentom do ukończenia 24. roku życia na podstawie legitymacji studenckiej. Dzieci poniżej 4 lat jeżdżą bezpłatnie.

Bilety nabyć można za pośrednictwem strony internetowej oraz na peronach przed odjazdem pociągu. Liczba miejsc ograniczona.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon