Sierpniowe Teatralne Parkowanie. Tym razem we włoskich klimatach...

W najbliższą sobotę przed tarnogórską widownią zaprezentuje się grupa teatralna, która przybyła do nas aż z Italii. Jaki spektakl nam pokaże?

Przed nami kolejne wydarzenie w ramach lubianego przez mieszkańców projektu Teatralne Parkowanie. W sobotni wieczór będziemy mogli zobaczyć przedstawienie pod tytułem "Krysolov". Powstało ono na postawie "Flecisty z Hameln”- opowiadania znanego także jako baśń o Szczurołapie - według poetyckiej rekompozycji Mariny Cwietajewej.

- Koncepcja scenograficzna spektaklu opiera się na teatralnym wykorzystaniu wielkich drewnianych szpul, poruszanych przez aktorów w celu stworzenia różnych scen i przedstawienia widzom miasta Hamelin, miasta guzików i trzeźwych, zapiętych na ostatni guzik ludzi... - zapowiadają organizatorzy wydarzenia. - Aktorzy grający w maskach i z towarzyszeniem muzyki na żywo tworzą niezwykły spektakl adresowany do każdego typu widowni.

Grupa, która w najbliższy weekend zmieni Park Miejski w przestrzeń teatralną, pochodzi z Włoch. Swoją siedzibę ma w prowincji Bergamo.

- Zespół rozwija oryginalne poszukiwania teatralne, łączące techniki tzw. "Trzeciego Teatru" z elementami performatywnymi, klasycznymi i popularnymi, zaczerpniętymi z sufickich nurtów kulturowych, poprzez współpracę z mistrzami muzycznymi i tancerzami wywodzącymi się z tej tradycji - opowiadają organizatorzy Teatralnego Parkowania.

Wydarzenie rozpocznie się 7 sierpnia o godzinie 20:00. Wstęp bezpłatny. Przypominamy, że spektakl adresowany jest do dorosłych odbiorców.

Środy na Gliwickiej. Poznaj tajemnice starego cmentarza żydowskiego

W sierpniu możemy już zarezerwować także następujące daty:

  • 20 sierpnia, godz. 20:00 - Fundacja Sztukmistrze "Spektrum"
  • 28 sierpnia, godz. 14:00 - Teatr Fuzja "Ciocia Jadzia" (dla dzieci)
  • 28 sierpnia, godz. 20:00 - Teatr Fuzja "Dywidenda"

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon