Silne wiatry powodują szkody w województwie śląskim. Obalone drzewa, uszkodzone dachy, setki interwencji straży pożarnej

Silne wiatry powodują szkody w województwie śląskim. W sobotę 19 lutego straż pożarna interweniowała setki razy. Strażacy usuwali obalone drzewa i zabezpieczali uszkodzone dachy są w wielu miastach i powiatach regionu. Najwięcej pracy mieli w powiecie częstochowskim. Wiatr wyrządził znaczne szkody także w powiecie tarnogórskim.

Są dziesiątki uszkodzonych dachów

Od 18 lutego do godziny 6.00 19 lutego miało miejsce 268 interwencji straży pożarnej. Najwięcej z nich w powiecie częstochowskim (26) i tarnogórskim (22). Odnotowano 35 uszkodzonych dachów. W powiecie myszkowskim wiatr zerwał dach na budynku gospodarczym.

Interwencje straży pożarnej idą w setki

Z kolei w sobotę 19 lutego od godziny 7.30 do południa straż pożarna interweniowała na terenie województwa śląskiego 224 razy w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Najwięcej w powiatach: częstochowskim (21), myszkowskim (18), zawierciańskim (17), tarnogórskim (14), cieszyńskim (14), będzińskim (11). Odnotowano 34 uszkodzenia dachów.

W miarę upływu godzin interwencji straży pożarnej przybywało. Do 15.00 ich liczba wzrosła do 445, czyli blisko dwukrotnie. Najwięcej interwencji strażaków miało miejsce w powiecie częstochowskim (32), zawierciańskim (21), będzińskim (29), cieszyńskim (28) i myszkowskim (25). Uszkodzonych dachów było aż 57.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry, Boże Narodzenie 2021

Świąteczne ozdoby nie tylko w centrum miasta? Są takie plany

Kalety, Laboratoria Przyszłości

185 100 złotych dla szkół w Kaletach. Na co zostaną wydane?

Tarnowskie Góry. Rozbój na dworcu autobusowym

Rozbój w centrum miasta. Napastnik groził nożem nastolatkowi

Katowice Airport, terminal B

Otwarto terminal B na lotnisku w Pyrzowicach

Tarnowskie Góry, Śniadanie na Polanie, Spis Powszechny

Spisz się podczas Śniadania na Polanie

Reportaż Jeżech Stond

Projekt Jeżech Stond najlepszy w całym kraju!

Urząd Miasta w Tarnowskich Górach

Urząd Miasta otwarty dla mieszkańców