Silver Run 2022 w Ożarowicach. Reprezentacja Tarnowskich Gór pokazała, na co ją stać

Seniorzy z województwa śląskiego wzięli udział we wspólnym pobijaniu rekordu przemierzonych kilometrów. Integracji, motywacji i satysfakcji nie zabrakło. Oczywiście na starcie stanęła także ekipa z naszego miasta.

Silver Run 2022 już za nami

W ostatnią sobotę, 25 czerwca, Kompleks Sportowo-Rekreacyjnego w Ożarowicach należał do seniorów. Zawodnicy 60+ z województwa śląskiego przyjechali do powiatu tarnogórskiego, by wziąć udział w marszach. Dostępne były dwa warianty: trasa dla mniej zaawansowanych (2 kilometry) oraz trasa dla bardziej wprawionych (5 kilometrów). Tym razem ważny był nie czas, ale wspólnie podjęty wysiłek, integracja i satysfakcja z osiągania celów. Uczestnikom udało się pobić rekord ustanowiony w zeszłym roku - 1290 kilometrów. Podczas tej edycji było to 1531 kilometrów.

Po marszu na uczestników czekała strefa kulturalno-rozrywkowa, a w jej ramach występ Orkiestry Dętej OSP OSSY, Osianek i Osianów. Na scenie pojawił się także zespół Jorgusie oraz Jacek Silski. Na zakończenie najlepszym wręczono nagrody. Wydarzenie cieszyło się niemałą popularnością. Najstarsza uczestniczka, która spróbowała swoich sił w marszu, miała 96 lat, natomiast uczestnik - 87 lat.

W imprezie oczywiście wzięła udział reprezentacja naszego miasta. Dzięki projektowi zainicjowanemu przez Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie seniorzy mieli okazję, by przygotować się do sobotniego wydarzenia. Zawodnicy ćwiczyli podczas spotkań z serii Silver City Fitness. Wszystkim uczestnikom gratulujemy podjęcia wyzwania!

Uniwersytet trzeciego wieku1

Może Cię zainteresować:

Srebro i brąz dla Tarnowskich Gór. Wywalczyli je nasi seniorzy

Autor: Urszula Gołkowska

22/09/2020

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Silver Run Ożarowice

Sportowe wydarzenia dla seniorów 25 czerwca w Ożarowicach

Tarnowskie Góry bezpłatne zajęcia dla seniorów

Seniorze wyjdź z domu na Silver City Fitness!

Tarnowskie Góry teraz i dawniej II

Już niebawem premiera "Tarnowskie Góry teraz i dawniej II"

Serial tarnowskie góry teraz i dawniej

Drugi sezon tarnogórskiego serialu powraca

"Tarnowskie Góry teraz i dawniej"

Powstał serial o tarnogórskich seniorach

Tarnowskie Góry - bezpłatne zajęcia dla seniorów

"Roztańczeni seniorzy" powracają. Niedługo ruszają zapisy

Piknik Piłkarski Kalety

Piknik KS Unia Kalety. W programie nie tylko mecze