Slalomem przez Zbrosławice. Pijany kierowca miał w organizmie 3,5 promila alkoholu

W naszym powiecie niestety znów doszło do złamania przepisów przez osobę pod wpływem alkoholu. Tym razem nietrzeźwy kierowca jeździł ulicami Zbrosławic.

Zbroslawice pijany kierowca

Pijany i bez uprawnień

- Zdecydowana reakcja świadka pomogła zatrzymać policjantom nietrzeźwego kierowcę. Osoba zgłaszająca powiadomiła mundurowych, że po ulicach gminy Zbrosławice z dużą prędkością i slalomem jeździ kierowca matiza - relacjonują funkcjonariusze.

Mundurowi ze wspomnianej gminy szybko zatrzymali podejrzanego. Był nim 53-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. Mężczyzna miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu!

To jeszcze nie koniec problemów nieodpowiedzialnego kierowcy. Policjanci odkryli, że w ogóle nie powinien on wsiadać za kierownicę z powodu braku uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, samochód nie był ubezpieczony i nie miał aktualnego przeglądu.

53-latek stanie przed sądem. Za swoje czyny może otrzymać karę do dwóch lat więzienia. Funkcjonariusze apelują, by zgłaszać przypadki niebezpiecznego zachowania na drodze. Dzięki temu możemy zapobiec prawdziwej tragedii.

- Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon