Śląscy raperzy z nowym projektem. Przedstawiają muzyczny eksperyment Sekcji02

Trzech artystów z naszego województwa zaprezentowało efekty pracy nad swoim albumem. Składa się z dziesięciu tracków w stylistyce lo-fi.

"Ostatni raz w tym roku"

To tytuł nowego albumu zespołu Sekcja02. Tworzy go trzech muzyków: Michał "Globus" Boduch z Katowic, Mateusz "Forrest" Milewski z Bytomia oraz Bartosz "Bart" Tomaszowski z Tarnowskich Gór. Co wiemy o ich nowym projekcie?

- Czerpiącą luźnymi garściami z cyfryzacji dźwięku, Abletona i kwantyzacji, jednak wciąż patrzącą z sentymentem na przeszłość nagrywania analogowo na taśmę i setę. Syntezę różnych inspiracji na nieznanej dotąd członkom grupy płaszczyźnie. Taką wizję połączenia rapu z żywymi instrumentami zaproponowała Sekcja02 w albumie "Ostatni raz w tym roku" - opowiadają sami twórcy.

Album składa się z dziesięciu utworów. Są już dostępne na platformie YouTube, Spotify, Tidal i Apple Music.

- Sekcja02 jest eksperymentem lo-fi na wielu płaszczyznach, gdzie na pierwszym miejscu znajduje się muzyka, która napędza całą resztę. Wizją jest zespół, który gra i nagrywa na żywo (poza wokalem i ambientem). Lo-fi jest przewodni, to celowy i przemyślany wybór estetyczny. Grupę tworzy trzech pasjonatów z Górnego Śląska (Forrest - bas, klawisze; Globus - rap, teksty; Bart - perkusja), choć każdy postrzega inaczej to, co nazywa muzyką - dodają artyści.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon