Ślązak o Ślązakach, czyli "22 opowiadania". Poznajcie nową książkę Łukasza Zimnocha

Już w najbliższą sobotę w Pałacu Kawalera odbędzie się premiera nowego tomu poświęconemu Górnemu Śląskowi i jego mieszkańcom. Prezentacja książki to jednak nie jedyny punkt programu spotkania...

Wydawnictwo Almaz
22 opowiadania zimnoch

"22 opowiadania" Zimnocha

Prezes Stowarzyszenia Wrazidlok, które objęło opieką dawne świerklanieckie posiadłości Donnersmarcków, zaprasza na autorskie spotkanie. Wydarzenie poświęcone będzie jego książce pt. "22 opowiadania".

- Życiowymi autostradami poruszają się pieniądze, popularność i pozycja. Gdzieś nieopodal na drogach polnych można spotkać przyjaźń, pogodę ducha i prostotę spraw najważniejszych. W moim życiu krzyżują się autostrady i polne drogi. Co na nich spotkałem? Z kim rozmawiałem? Co mnie uradowało, a co zasmuciło? Moje „22 opowiadania" to rachunek sumienia człowieka dojrzałego - stwierdza sam autor.

Premiera książki Łuksza Zimnocha odbędzie się już w najbliższą sobotę, 3 grudnia, w Pałacu Kawalera w Świerklańcu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30. Wstępem do promocji będzie gawęda "Jacy Ślązacy?". Ma ona stanowić próbę odpowiedzi na zagdnienie, jakie są największe zalety i wady Ślązaków. Wydarzenie uświetni koncert wiolonczelistki Judyty Banaś-Wąsek i gitarzysty Bartka Zięciny. Dla gości przygotowany zostanie także poczęstunek.

Książka "22 opowiadania" powstała we współpracy z Wydawnictwem Almaz. To ono odpowiada między innym za publikację tarnogórskich antologii. Nowy tom Łukasza Zimnocha będzie można nabyć na stronie internetowej wydawnictwa, poprzez portal Allegro, w księgarni Bookszpan na ul. Krakowskiej w Tarnowskich Górach oraz podczas licznych spotkań autorskich.

Tck tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Szczepan Twardoch i inni śląscy twórcy w TCK. Wejściówki na spotkania już czekają

Autor: Urszula Gołkowska

06/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon