Śledztwo w sprawie byłej prezes WSP zakończone. Co ujawnili funkcjonariusze?

Osoba odpowiedzialna za Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach dopuściła się oszustwa w okresie sprawowania obowiązków. Może jej grozić nawet pięć lat więzienia.

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach
WSP w Tarnowskich Górach. Była prezes podejrzana o oszustwa

Policjanci już wiedzą

Wydział do walki z Korupcją KWP w Katowicach ujawnił wyniki śledztwa. Z podawanych przez nich informacji wynika, że była prezes WSP dopuściła się poświadczenia nieprawdy w sprawie podróży służbowych. Dzięki temu uzyskała nienależne jej korzyści finansowe, natomiast zarządzana przez nią placówka poniosła szkody. Sprawa dotyczy okresu od października 2015 roku do maja 2017 roku.

- Śledczy zabezpieczyli oryginały dokumentacji związanej z rozliczeniem wyjazdów służbowych i inne niezbędne dokumenty, przesłuchano ustalonych świadków, przeprowadzono wymagane analizy i oględziny zabezpieczonej dokumentacji oraz dokonano ustaleń co do stanu faktycznego - wymieniają funkcjonariusze.

Większość podmiotów, gdzie gościć miała podejrzana, nie potwierdziło jej obecności we wskazanym terminie. Na podstawie zebranych dowodów mundurowi zakwestionowali 42 wyjazdy służbowe byłej prezes. Łączna trasa składająca się na fikcyjne delegacje wynosi ponad 14 tysięcy kilometrów.

Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do pięciu lat więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon