Slow. Kreatywna Kofeina nie zniknie z mapy miasta! Kiedy ponowne otwarcie kawiarni?

Dobra wiadomość dla wszystkich tarnogórskich (i nie tylko!) miłośników dobrej kawy. Jeden z najbardziej klimatycznych lokali jednak nie zamknie się definitywnie. Zostanie przeniesiony w inne miejsce, ale to niejedyna zmiana.

Slow. Kreatywna Kofeina miała zniknąć...

Każdy, kto miał okazję wpaść do tego wyjątkowego lokalu na Piastowskiej, wie, że było to miejsce z atmosferą. Niestety w grudniu właścicielki poinformowały o konieczności zakończenia działalności.

- Nie planowałyśmy takiego postu, ale życie pisze czasem inne scenariusze…Planowałyśmy powiedzieć Wam, że każda z nas - Sylwia i Gosia - rozpoczyna w najbliższym czasie nowe kreatywne projekty, którym chcemy bardziej się poświecić… Zachodzą także zmiany w naszym życiu prywatnym i postanowiłyśmy, że oddamy nasze kochane Slow w dobre ręce świetnych dziewczyn, które kontynuowałyby naszą pracę pod naszym patronatem. Niestety z przyczyn niezależnych od nas nie będzie to możliwe. Z braku możliwości dogadania się z wynajmującym lokal jesteśmy zmuszone zamknąć kawiarnię - informowały właścicielki marki.

Kawiarnia Slow. Kreatywna Kofeina zostanie zamknięta. "Życie pisze czasem inne scenariusze"

Dziś, 25 stycznia, to już ostatni dzień, by udać się na aromatyczną kawę czy herbatę przy ul. Piastowskiej. Lokal będzie otwarty do godziny 19:00.

...ale zostaje w Tarnowskich Górach!

Mimo że dotychczasowe właścicielki Kreatywnej Kofeiny żegnają się z gośćmi, marka nie przechodzi na emeryturę! Bynajmniej. Jak się okazało, znalazły swoje kontynuatorki!

Jeżeli plany się powiodą, już w marcu będziemy mogli zobaczyć Slow w nowej odsłonie. Zmieni się także lokalizacja kawiarni. Z ulicy Piastowskiej zostanie przeniesiona na Plac Wolności.

Slow po tarnogórsku

Kreatywna Kofeina była - i jak się okazuje, nadal będzie - nie tylko kawiarnią. To także miejsce współpracujące z lokalnymi artystami. Nie raz ściany lokalu stawały się małą galerią obrazów czy fotografii. Odbywały się także koncerty cieszące się niemałą popularnością. Zainteresowani warsztatami hand made mogli podnieść swoje kompetencje w tym zakresie i miło spędzić czas w towarzystwie osób o podobnych zainteresowaniach.

W kawiarni i należącym do niej dziedzińcu odbywał się również TG Slow Day. Przestrzeń wokół lokalu wypełniała się stoiskami. Prezentowano na nich przeróżne wyroby rzemieślnicze: od awangardowych ubrań poprzez biżuterię i wyposażenie wnętrz po kosmetyki, a nawet herbaty. Wszystko w duchu slow life.

TEGIE Slow Day 2021

Może Cię zainteresować:

Rękodzieło i kawa. TEGIE Slow Day 2021, czyli finał Festiwalu Żywe Srebro 2021

Autor: Urszula Gołkowska

06/09/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon