Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych koło McDonalds'a i BP

Dzisiaj (w sobotę 14 sierpnia 2021) w nocy na przejściu dla pieszych w pobliżu stacji BP i McDonalds'a wydarzył się wypadek. Pieszy został potrącony przez samochód dostawczy.

Na tym skrzyżowaniu wydarzył się śmiertelny wypadek w nocy 14 sierpnia 2021

Wypadek na dużym skrzyżowaniu koło McDonalds'a i stacji BP (zbiegają się tu drogi DK 11 - ul. Korola i DK 78 - Obwodnica) wydarzył się o godz. 1 w nocy w sobotę 14 sierpnia 2021 r.

- Trzy osoby wracały ze stacji BP na osiedle - relacjonuje sierż. szt. Jacek Mężyk . - Na przejściu dla pieszych z wysepkami jedna z nich, 42-letni Polak na stałe mieszkający za granicą, został potrącony przez samochód dostawczy marki Ford Transit. Poniósł śmierć na miejscu. Zeznania świadków mówią, że pieszy wszedł na przejście na czerwonym świetle. Świadkowie mówią, że osoby wkraczające na przejście dla pieszych zagadały się. Naszym zadaniem teraz będzie potwierdzenie, czy rzeczywiście w czasie gdy 42-latek wkroczył na przejście, świeciło się dla niego czerwone światło, a samochód miał zielone - dodaje Jacek Mężyk.

Samochodem dostawczym kierował 31-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. Jak informuje policjant z komendy policji w Tarnowskich Górach, kierowca był trzeźwy, ale pobrano mu krew do badań na obecność substancji psychoaktywnych.

Kierowca jechał od strony Bytomia w kierunku Castoramy. Świadkowie zeznają, że prawdopodobnie miał on zielone światło, bo samochody na poprzecznej drodze stały na czerwonym świetle.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon