SMZT łączy siły z Metropolią GZM. Na tej współpracy mają skorzystać... posiadacze ŚKUP

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej nawiązało nowe partnerstwo. Zabytkowe obiekty UNESCO wesprze Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Przyniesie to także profity dla samych turystów... jednak trzeba będzie spełnić pewien warunek.

SMZT & GZM

Metropolia została oficjalnym partnerem strategicznym tarnogórskich obiektów UNESCO.

- Nasza współpraca jest naturalną konsekwencją myślenia i działania na podstawie innowacyjnego myślenia, które ułatwiają ludziom życie - tak samo ważne teraz, jak i przed ponad dwoma wiekami, kiedy to właśnie w tej części Europy rozpoczęła się rewolucja przemysłowa - stwierdza Kazimierz Karolczak, przewodniczący Zarządu GZM.
- Pionierskie rozwiązania i odważne wdrażanie nowych technologii nadal charakteryzują ten region, a Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia - sama będąc przykładem pionierskich rozwiązań - wspiera je na tym terenie w obszarach transportu, edukacji i rozwoju, gospodarki, ochrony środowiska i czasu wolnego - dodaje.

Jak współpraca będzie wyglądać w praktyce? Na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra oraz w jej social mediach promowana będzie GZM. Natomiast Metropolia zobowiązała się do wsparcia obiektów UNESCO przekazują kwotę w wysokości 1 490 000 zł.

20% zniżki na bilety do kopalni

Dzięki nawiązanej współpracy goście tarnogórskiego zabytku będą mogli skorzystać z upustu podczas zakupu wejściówek. By otrzymać zniżkę trzeba będzie jednak okazać aktywny bilet imienny średniookresowy, długookresowy lub Metrobilet ZTM. Jedna karta ŚKUP umożliwia zakup jednego biletu ze zniżką.

- Cieszymy się ogromnie z obecności w naszej kopalni tak ważnej instytucji, jaką jest Metropolia GZM. Taki partner to nie tylko finansowa, ale także wizerunkowa gwarancja zachowania naszego dziedzictwa dla przyszłych pokoleń - mówi Zbigniew Pawlak, przewodniczący Zarządu SMZT.

fot. Aleksandra Szlęzak

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon