SMZT szykuje się do Gwarków. Będą opowieści o Tarmilo i tarnogórskiej dzwonnicy

Cóż by to były za Gwarki bez tradycyjnych konferencji Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. W tym roku posłuchamy o dwóch obiektach, pozornie z sobą nie powiązanych, które stały się symbolami naszego miasta.

SMZT
Smzt konferencja

Popołudnie z SMZT

Jeśli nie macie planów na sobotę, albo chcecie odpocząć od tradycyjnego sprzątania, 10 września możecie wybrać się do centrum. Oprócz występów na scenie, jarmarku rękodzieła czy food trucków na zainteresowanych czeka jeszcze wiele ciekawych propozycji. Wśród nich spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Co roku w trakcie Gwarków prelegenci opowiadają o mało znanych wątkach tarnogórskiej historii. Tak będzie i tym razem.

- Konferencja naukowa SMZT to od 1958 r. nieodłączny element tarnogórskich Gwarków - tłumaczą inicjatorzy. - W tym roku z okazji Gwarków zapraszamy na konferencję popularnonaukową poświęconą działalności wystawienniczej Muzeum w Tarnowskich Górach - zdradzają.

Plan wydarzenia

  • 12:00 - otwarcie konferencji
  • 12:05 - Bogusława Brol – Ubierało nas Tarmilo. Historia jednego z tarnogórskich zakładów odzieżowych
  • 13:00 - Marek Panuś – Dzwonnica Gwarków jako tarnogórskie miejsce pamięci. Postscriptum do wystawy w Muzeum w Tarnowskich Górach
  • 13:50 - sesja pytań i odpowiedzi
  • 14:30 - zamknięcie konferencji

Spotkanie odbędzie się w Tarnogórskim Centrum Kultury przy ul. Sobieskiego 7. Wstęp wolny.

Tarnowskie Góry. "Ubierało nas Tarmilo"

Może Cię zainteresować:

Zobacz pamiątki i wspomnienia po Tarmilo. Tarnogórskie muzeum zaprasza

Autor: Urszula Gołkowska

29/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon