SMZT werbuje ochotników. Kandydaci na przewodników poszukiwani

Ciekawa propozycja dla miłośników lokalnej historii, turystycznych wypadów i gawędziarzy. Od przyszłego miesiąca rozpoczyna się kurs przygotowujący do pracy w obiektach UNESCO. Jak wziąć udział w rekrutacji?

SMZT
Tarnowskie Góry kopalnia 2

Zostań przewodnikiem po zabytkowej kopalni i sztolni

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zaprasza zainteresowanych pracą dorywczą w naszych najpopularniejszych zabytkach.

- Lubisz nowe wyzwania i kontakt z ludźmi? Interesujesz się historią górnictwa oraz Tarnowskich Gór? Pragniesz zdobyć nowe umiejętności i poszerzać swoją wiedzę? Dołącz do naszego zespołu i oprowadzaj turystów po Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach – zachęcają członkowie SMZT.

Jakie wymagania należy spełnić? Potrzebne są:

  • chęć połączenia pracy z pasją
  • otwartość na nowe wyzwania
  • duże poczucie humoru
  • dyspozycyjność
  • wysoka kultura osobista
  • dobra kondycja fizyczna
  • znajomość języków obcych (niekonieczny, ale dodatkowy atut)

Jak przebiega sam proces rekrutacyjny?

- Każdy chętny zostanie zaproszony na wspólne spotkanie organizacyjne (na którym zostaną przedstawione wszystkie szczegóły) oraz indywidualną rozmowę kwalifikacyjną. Pierwszym etapem szkolenia są wykłady, dzięki którym kandydaci przyswoją wiedzę i potrzebną teorię – tłumaczą przedstawiciele SMZT. - Równocześnie prowadzone będą szkolenia w terenie. Dzięki temu przyszli przewodnicy zobaczą, jak wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce w Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga. Szkolenie zakończy wewnętrzny egzamin – dodają.

Zainteresowani współpracą mogą już wysyłać swoje CV (wraz z klauzulą o przetwarzaniu danych osobowych i zdjęciem) na adres mailowy: smzt@kopalniasrebra.pl lub dostarczać je osobiście do siedziby stowarzyszenia przy ul. Gliwickiej 2 w Tarnowskich Górach (pon. – pt. od 8:00 do 16:00). Oprócz dokumentu przyjmowane będą też listy motywacyjne.

Kurs ma rozpocząć się w sierpniu. Po rozmowach kwalifikacyjnych, a przed rozpoczęciem szkolenia, kandydaci zostaną poproszeni o uiszczenie opłaty w wysokości 50 zł.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon