Śniadanie wielkanocne dla samotnych w Zbrosławicach

Gmina Zbrosławice także w tym roku zorganizuje świąteczny poczęstunek dla osób samotnych. W akcję zaangażowano także najmłodszych mieszkańców.

Zbroslawice wielkanoc 2021

Wielkanoc 2021 w Zbrosławicach

Wiele samorządów co roku inicjuje wigilijne spotkanie dla samotnych i potrzebujących. Podczas ubiegłych Świąt Bożego Narodzenia tego typu przedsięwzięcia odbyły się w Tarnowskich Górach, Świerklańcu oraz Zbrosławicach. Ostania z gmin zdecydowała się także na organizację wielkanocnego śniadania dla swoich mieszkańców.

W tym roku, ze względu na warunki epidemiologiczne, wydarzenie przybierze inną formę niż w latach przed pandemią.

- Wielkanocne śniadanie dla samotnych w Gminie Zbrosławice to już tradycja. Niestety, podobnie jak w roku ubiegłym, również i obecnie nie będzie możliwości, aby wspólnie zasiąść do jednego wielkiego stołu i spędzić ten wyjątkowy czas - informują pracownicy Urzędu Gminy. - Epidemia sprawia, że możliwe będzie jedynie śniadanie z dowozem. W wielkanocny poranek wolontariusze zapukają więc do drzwi osób samotnych z paczką świątecznych potraw - tłumaczą.

Zgłoszenia osób, które chciałyby skorzystać z wielkanocnego poczęstunku, przyjmowane są przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wystarczy tylko skontaktować się telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 32 666 45 02 lub 32 666 40 47.

Najmłodsi dla potrzebujących

Urząd Gminy zaprosił dzieci mieszkające w Zbrosławicach i okolicznych miejscowościach do udziału w konkursie plastycznym. Mali artyści za zadanie mieli stworzenie kartki wielkanocnej. 28 marca prace należało przynieść do biblioteki w Zbrosławicach. Wydarzenie cieszyło się naprawdę dużym powodzeniem.

- Jak zwykle dzieci z terenu naszej gminy dały radę i wykazały się wspaniałymi pomysłami. Ponad 250 wspaniałych kolorowych kartek dotarło do nas w ramach akcji „kartka na zajączka” - opowiadają pomysłodawcy.

Zebrane prace trafią między innymi do osób zgłoszonych do Śniadania Wielkanocnego. Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodką niespodziankę, ale z pewnością jeszcze słodsza była myśl, że ich plastyczne dzieło ucieszy drugiego człowieka.

fot. UG Zbrosławice

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon