Sobota na stadionie Gwarka: piłkarskie emocje i Święto Kolorów

Jakieś plany na ostatnią sobotę wakacji? Nie? W takim razie przedstawiamy kilka inspiracji, jak ciekawie spędzić końcówkę lata!

Gwarek zaprasza na stadion

Jutro o godzinie 14:00 na płycie głównej rozpocznie się sparing pomiędzy dwoma dziecięcymi drużynami klubu (roczniki 2010 i 2011). Zespół trenera Maksymiliana Tomali zmierzy się z kolegami, których przygotowuje Błażej Lubos. Zaraz obok nich na murawie zobaczymy małych wzrostem, ale wielkich duchem piłkarzy z Akademii Przedszkolaka. Młodzi sportowcy zaprezentują pokazowy trening.

- Mamy coś, co sprawi, że pożegnanie wakacji może mieć również charakter radosny - mówią organizatorzy wydarzenia. - Piłka nożna poprzez wspólną zabawę bawi i uczy. A jak? Tego dowiemy się już w sobotę! Serdecznie zapraszamy - dodają.

Koordynatorzy przygotowali także coś dla osób nie przepadających za sportem. Po piłkarskich emocjach czeka na nas Święto Kolorów. Co to takiego? Zabawa polega na obsypywaniu siebie, swoich znajomych i generalnie wszystkiego wokoło kolorowymi proszkami.

- Będzie specjalna scena z udziałem DJ’a, a także sporo radości i zabawy, którą z pewnością zagwarantują wszyscy obecni, kolorowi uczestnicy! Imprezy cieszą się bardzo pozytywnym odbiorem i są organizowane w całej Polsce - tłumaczą pomysłodawcy.

Zainteresowani tą częścią wydarzenia uczestnicy zaproszenia są na godzinę 17:00. Nieco wcześniej, na 15:00 zaplanowano festiwal baniek mydlanych oraz zabawy dla i konkursy dla najmłodszych. Warto więc wybrać się całą rodziną, bo z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Wstęp wolny. Jedyne, co obowiązkowo trzeba przynieść ze sobą na wydarzenia to maseczka lub przyłbica.

Kulturalnie z dzieckiem

Dla miłośników teatru i kina, nasze miasto oferuje dodatkowe atrakcje. W sobotę, po szaleństwie na stadionie Gwarka, można wybrać się na pokaz Kina Objazdowego organizowanego przez Tarnogórskie Centrum Kultury. Seans "Mia i biały lew" odbędzie się o godz. 19:45 na terenie LKS "Zgoda-Repty" (ul. Staszica 162). Film opowiada historię dziewczynki, która przeprowadza się z Londynu do serca Afryki, gdzie poznaje wyjątkowego przyjaciela. Jest nim małe, białe lwiątko. Organizatorzy zapowiedzieli bezpłatny wstęp na wydarzenie.

Natomiast w niedzielę, 30 sierpnia, stowarzyszenie Góry Kultury zaprasza na spektakl dla najmłodszych tarnogórzan. Oczywiście rodzice i dziadkowie będą także mile widziani. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 w Parku Miejskim. Grupa teatralna „Niespasowani” przygotowała przedstawienie pod tytułem „Baśniowy ambaras”. Jak wskazuje sam tytuł, zobaczymy w nim bohaterów wielu popularnych historii i opowieści.

- W krainie bajek nieoczekiwanie wszystko się pomieszało. Bohaterowie w zabawny sposób postarają się znaleźć drogę, jak wyjść z tych opresji – opowiadają organizatorzy. - W krainie żyje Królowa Fantazja, która mogłaby posprzątać ten bajkowy bałagan… Czy, choć pochodzą z zupełnie innych bajek, będą potrafili przekonać Królową i dojść do porozumienia? Sprawdźcie sami – zachęcają.

fot. TS Gwarek, TCK, Góry Kultury

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon