Sołtys Świerklańca pomógł rannemu bocianowi. Ptak miał świeżą ranę skrzydła

W Świerklańcu w okolicach ulicy Młyńskiej mieszkańcy dostrzegli młodego bociana, który nie potrafił wznieść się w powietrze. Zgłoszenie wpłynęło do urzędu gminy, a sprawą zainteresowali się urzędnicy. Na miejsce udał się sołtys, który pomógł rannemu ptakowi.

Do Urzędu Gminy w Świerklańcu we wtorek, 2 sierpnia wpłynęło zgłoszenie o bocianie w okolicach ulicy Młyńskiej niezdolnym do wzbicia się do lotu. Zgłoszenie poruszyło urzędników, a na miejsce udał się sołtys - Mirosław Bacik.

Sołtys przetransportował bociana w okolice gniazda

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że młody bocian to ptak, który wykluł się w gnieździe przy ulicy Oświęcimskiej, sołtys przetransportował go na teren boiska w okolicy gniazda.

W międzyczasie okazało się, że bocian w trakcie swojego pierwszego lotu nabył poważnych obrażeń, które uniemożliwiły mu ponowne wzbicie się w powietrze. Na miejsce wezwana została pomoc weterynaryjna. Jak się później okazało bocian w trakcie lotu został ranny w skrzydło. Rana była świeża i wydobywała się z niej krew. Ptak został przewieziony do Leśnego Pogotowia w Mikołowie, gdzie aktualnie przebywa pod opieką weterynaryjną. Niestety jego rehabilitacja może trwać jeszcze długo i z pewnością nie będzie mógł odlecieć na zimowisko do Afryki.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Obszar po kopalni "Verona" w Bytomiu

Obszar bytomskiej "Verony" pod ochroną dzięki SMZT

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kaletach wyróżniona

Kalety. Wyróżnienie dla dyrektor Zespołu Szkół Publicznych

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 27.09-03.10

Rzeczywiste czasy jazdy pojazdów ZTM

Nowy etap metropolitalnego projektu GZM Data Store

Teren budowy przy ulicy Królika

Radna apeluje o wstrzymanie robót przy ul. Królika

Tarnowskie Góry lipiec 2021

Podsumowanie tygodnia 19-25.07. Co działo się w powiecie?

Podsumowanie tygodnia 28.06-04.07

Podsumowanie tygodnia 28.06-04.07