Spisz się jak na rolnika przystało

Od 1 września do 30 listopada prowadzony jest powszechny, obowiązkowy spis rolny. W jakich formach możesz dokonać samodzielnego spisu?

Spis32

Spis rolny 2020 – w jakich formach jest przeprowadzany?

Każdy rolnik na terenie Polski jest zobowiązany do odpowiedzenia na pytania dotyczące prowadzonej działalności. Można dokonać samospisu przez Internet lub telefon. Aby spisać się przez Internet należy wejść na stronę SPIS ROLNY 2020 i wypełnić formularz. Jeśli ktoś nie posiada w domu komputera z dostępem do Internetu, gminy udostępniają w swoich urzędach miejsca, gdzie można spełnić ten obowiązek.

Forma spisu przez telefon jest również prosta, ponieważ wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numerem 22 279 99 99 i odpowiedzieć na komplet pytań. Z rolnikami, którzy nie spiszą się sami, skontaktują się rachmistrzowie spisowi: telefonicznie, bądź bezpośrednio (przeprowadzenie spisu w dogodnym miejscu dla użytkownika gospodarstwa rolnego).

Po co powstaje spis rolny?

Odbywający się raz na 10 lat spis rolny, to niezwykle ważne i jedyne tak wyczerpujące źródło informacji o stanie polskiego rolnictwa. Pozwala on na wnikliwą ocenę działalności polskich gospodarstw rolnych oraz porównania ich z innymi krajami Unii Europejskiej. Zebrane dane są również potrzebne do Wspólnej Polityki Rolnej, dzięki którym zostaną określone nowe programy wsparcia dla rolników. Osoby, które podlegają spisowi nie muszą się bać o swoje dane osobowe; są chronione, a rachmistrzowie spisowi są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Protest rolnikow tg

Protesty rolników. Czy zablokują także...

Nowi o policjanci w Tarnowskich Górach

Powiat tarnogórski ma nowych stróżów prawa

Powiat tarnogórski, ptasia grypa

Ognisko ptasiej grypy na terenie powiatu tarnogórskiego!

Tarnowskie Góry, oznaczenia UNESCO

Znaki UNESCO poprowadzą do najważniejszych zabytków Śląska?

0001 13553106883 20201124 203211 0000

Kalety - Gmina Przyjazna Rowerzystom

Poszukiwania nastolatki 1

Szczęśliwy finał poszukiwań nastolatki....

Samobijcy tarnowskie gory

Dwie próby samobójcze w Tarnowskich Górach. Kto...