Spór między władzami Bytomia i GCR Repty został zażegnany. W poniedziałek zostaną ustalone szczegóły współpracy

Spór między GCR Repty a Urzędem Miejskim w Bytomiu został zażegnany. Według bytomskiego magistratu, mimo wcześniejszych ustaleń GCR Repty nie chciało przyjąć 40 podopiecznych DPS "Kombatant". Norbert Komat, dyrektor tarnogórskiej placówki twierdził, że władze Bytomia chciały działać niezgodnie z prawem. Wczoraj prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i Norbert Komar wydali wspólne oświadczenie. Spotkają się w poniedziałek, aby omówić nowy model współpracy.

Komabtant

Jak doszło do nieporozumienia?

W bytomskim Domu Pomocy Społecznej Kombatant powstało ognisko koronawirusa. Ponad 50 pensjonariuszy zaraziło się wirusem SARS-CoV-2. Według komunikatu, który opublikował bytomski magistrat, tarnogórska placówka miała przyjąć 40 podopiecznych DPS "Kombatant", u których testy nie stwierdziły obecności koronawirusa.

- W związku z tym, że Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty” nie przyjęło 40 podopiecznych DPS „Kombatant”, których wynik testu na obecność koronawirusa jest negatywny, podjęto działania związane z wydzieleniem strefy osób chorych i osób zdrowych w budynku DPS „Kombatant” - czytamy na stronie bytomskiego magistratu.

Do komunikatu odniósł się Norbert Komar, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty”, który zarzucał bytomskim władzom zmuszanie placówki do działań sprzecznych z prawem.

- Urząd Miasta Bytomia w sposób nieodpowiedzialny chciał zmusić naszą placówkę do działań sprzecznych z prawem i poza procedurami, do przestrzegania których zobowiązują nas przepisy rangi ustawowej, regulacje Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego ale także wewnętrzne przepisy GCR - twierdzi Norbert Komar.

Spór został zażegnany. Prezydent Bytomia i dyrektor GCR Repty spotkają się w poniedziałek

Spór między Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty”, a władzami Bytomia zostało zażegnane. Prezydent Mariusz Wołosz i Norbert Komar, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Reptach wydali wspólne oświadczenie, w którym czytamy, że nieporozumienie było wynikiem niedopowiedzeń, które z kolei spowodowane były presją czasu.

- W przyszłości może zaistnieć konieczność objęcia bytomian opieką Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty”, dlatego Prezydent Mariusz Wołosz i Dyrektor GCR „Repty” Norbert Komar spotkają się w poniedziałek, aby omówić model współpracy - czytamy w oświadczeniu.

Podczas spotkania mają zostać ustalone zasady wspólnej pracy dla dobra mieszkańców, którzy mogą potrzebować opieki. Obecnie wszyscy pensjonariusze DPS „Kombatant” mają zapewnioną prawidłową opiekę, wyżywienie i dostosowane warunków mieszkaniowych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2022 02 14 T142256 702

Nowy sprzęt dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego

Tarnowskie Góry, szpital

WSP wstrzymuje przyjęcia na dwa oddziały

Tarnowskie Góry - Ranking Gmin Województwa Śląskiego 2021

Tarnowskie Góry pierwsze w Rankingu Gmin Śląska!

Jak złożyć wniosek o 300 plus, Tworóg

Jak złożyć wniosek o 300 plus dla ucznia?

Las w powiecie tarnogórskim

Zabierz głos w sprawie drzew. Otwarta debata z mieszkańcami

Pałac w Nakle Śląskim

Wieża pałacu w Nakle Śląskim wyremontowana. Jak się wygląda?

POZ Tarnowskie Góry, ulica Opolska 21

Wielkie zmiany w POZ przy ulicy Opolskiej