Sporoń vs. Dziuk. We wtorek rozpoczyna się proces

Michał Sporoń stawi się w tym tygodniu przed Kolegium Dyscyplinarnym Kuratorium Oświaty. Odpowie na zarzuty zawarte w piśmie posłanki Barbary Dziuk.

Michal sporon proces

Kuratorium podjęło decyzję

- We wtorek zaczyna się proces przed Kolegium Dyscyplinarnym Kuratorium Oświaty - poinformował wczoraj Michał Sporoń, radny powiatowy i polonista w II LO im. Staszica w Tarnowskich Górach.
Postępowanie wszczęte przeciwko niemu ma swoje źródło w liście parlamentarzystki reprezentującej w naszym powiecie partię Prawo i Sprawiedliwość. Pod jej biurem zbierali się manifestanci strajkujący w ramach Pogrzebu Praw Kobiet. Posłanka zdecydowała się wysłać pismo do Kuratorium Oświaty w Katowicach. W dokumencie zarzuca Sporoniowi między innymi podburzanie młodzieży czy nawoływanie do agresji w Internecie. Nauczyciel oznajmił wczoraj, że w najbliższy wtorek czeka go pierwsze wstępne spotkanie wyjaśniające. Następne zostało zaplanowane na 17 grudnia.
- Nie walczę z posłanką Dziuk, walczę o nasze podstawowe prawa demokratycznego kraju - wolność wypowiedzi oraz wolność zgromadzeń - czytamy na facebookowym profilu radnego. - Życzę energii, wiary w wolność słowa i nieustającego przekonania o słuszności swych praw człowieka. Zwyciężymy - zapewnia.

Uczniowie wspierają swojego nauczyciela

W czasie ostatnich tygodni zainteresowanie postacią Michała Sporonia w naszym mieście zdecydowanie wzrosło. Wiele osób zapewnia o poparciu dla radnego. W tej grupie znaleźli się także sami uczniowie polonisty. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego powstała petycją, pod którą do tej pory podpisało się niemal 1500 internautów. Niektóre klasy zdecydowały się także na wysłanie listów do kuratorium. Oto jeden z nich:
fot. Michał Sporoń

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Dziuk vs sporon Easy Resize com

Sporoń vs. Dziuk część druga. Kolejne zarzuty...

Petycja michal sporon

Petycja poparcia dla Michała Sporonia....

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 01-07.11. Czym żyli tarnogórzanie?

Barbara dziuk szpital

Barbara Dziuk w szpitalu z koronawirusem. Jej...

Petycja michal sporon

Decyzja w sprawie Michała Sporonia. Co czeka...

Michal sporon 2021

To już ostatnie posiedzenie wyjaśniające. Kiedy...

Dziuk vs sporon debata

Sporoń vs. Dziuk. Czy doczekamy się debaty?