header newses

Sport

Cztery medale dla Srebrnego Miasta. Gratulacje dla tenisistów

Medale Skarbek Tg

Podczas niedawnych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Tenisie Stołowym drużyna z naszego miasta sięgnęła po najwyższe miejsca na podium. Z turnieju przywieźli aż cztery medale.

Najlepsi w całej Polsce

W ostatnich dniach nasi sportowcy z MKS Skarbek Tarnowskie Góry świetnie zaprezentowali się podczas ogólnopolskich zawodów w tenisie stołowym. Wydarzenie odbywało się w dniach 8-11 października. Mimo że konkurencja zaciekle walczyła, młodzi tarnogórzanie zdołali ją pokonać i wrócić do domu z mistrzowskimi tytułami.

Pierwszy złoty medal wygrały zawodniczki Klaudia Franaszczuk, Natalia Szymczyk i Julia Tomecka. Tenisistki okazały się lepsze niż ich rówieśniczy zespół Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Starcie było naprawdę męczące i długie - trwało prawie trzy godziny. Zakończyło się wynikiem 3:2. Drugi raz na podium stanęła Klaudia Franaszczuk razem z Julią Tomecką, które w deblu juniorek pokonały faworyzowane zawodniczki: Dominikę Gilewską oraz Ilonę Sztwiertnię. 

Po starciu z reprezentantką Dartom Bogorii, srebro przypadło Natalii Szymczyk. Tytuły wiecemistrzów przypadły także drużynie w składzie: Natalia Szymczyk i Jakub Stecyszyn

Ten turniej, jako podsumowanie kilku lat ciężkiej i wyczerpującej pracy na treningach, gdzie czas trzeba dzielić pomiędzy sport i naukę, wypadł bardzo okazale dla naszych zawodniczek i zawodników! - podsumowują przedstawicie Skarbka.

Młodym zawodnikom oraz ich trenerom gratulujemy i życzymy wielu sportowych sukcesów.

fot. MKS Skarbek Tarnowskie Góry

 

Search