header newses

Sport

Derby powiatu tarnogórskiego. Ruch odbija się od dna

Rr

IV-ligowa tabela tego nie wskazywała, ale zdecydowanym faworytem derbów powiatu tarnogórskiego był Ruch Radzionków. "Cidry" zrealizowały cel i ograły Dramę Zbrosławice, która nadal jest czerwoną latarnią.

W śląskiej IV lidze występują dwa zespoły z powiatu tarnogórskiego i w miniony weekend doszło do ich bezpośredniego starcia. Ostatnia w tabeli Drama Zbrosławice, która do tej pory zdobyła tylko punkt, podejmowała Ruch Radzionków. "Cidry" zaczęły sezon przeciętnie i w pięciu spotkaniach zdobyły zaledwie sześć punktów.

Nikt jednak nie miał wątpliwości, że to radzionkowianie są zdecydowanym faworytem. W pierwszych minutach to jednak Drama stworzyła sobie lepsze sytuacje bramkowe, a rywali raz uratował słupek.

Z czasem Ruch zaczął grać odważniej, a przełomowy moment nastąpił w 36. minucie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Miłosz Ćwielong znalazł się przed polem karnym i przepięknym strzałem w okienko dał prowadzenie "Cidrom".

W drugiej połowie najwięcej działo się na boisku w Zbrosławicach niewiele ponad kwadrans przed końcem. Drama doprowadziła do remisu po ekwilibrystycznym strzale Marcina Leszczyńskiego. Niespodzianki jednak nie było, bo potem przebudził się Kamil Kopeć.

22-letni pomocnik Ruchu dwa razy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W pierwszej sytuacji zdecydował się na strzał w długi róg i umieścił piłkę w bramce. W drugiej ominął bramkarza i nie pomylił się, mając przed sobą pustą bramkę.

Radzionkowianie dzięki temu zwycięstwu wydostali się z dolnej strefy tabeli i awansowali na ósme miejsce. Z kolei Drama jest w coraz trudniejszej sytuacji i jest czerwoną latarnią ligi z zaledwie jednym punktem.

fot. Telewizja RR-TV

Search