header newses

Sport

Gwarek doczeka się rewolucji. W końcu powstaną dwa nowe boiska

Clipboard02

Gwarek Tarnowskie Góry od wielu lat walczył o to, aby mieć bazę treningową na miarę obecnych czasów. Marzenia w końcu się spełnią, a to za sprawą wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W pobliżu stadionu powstaną dwa boiska, których koszt budowy wyniesie 13,5 mln zł.

Gwarek Tarnowskie Góry nie ma powodów, aby wstydzić się swojego stadionu. To obiekt, który bez żadnych problemów spełnia wymogi gry w III lidze, a nawet nadawałby się na grę w wyższej klasie. Problem w tym, że klub nie ma odpowiedniej bazy treningowej. Z tego powodu zdarzają się sytuacje, że z młodzi zawodnicy uciekają z akademii do konkurencji, gdzie mają lepsze warunki do treningu.

Tarnogórzanie mają wprawdzie boisko treningowe, ale jego nawierzchnia woła o pomstę do nieba. Trenowanie na takim klepisku nie tylko nie sprawia przyjemności, ale też wiąże się z ryzykiem złapania kontuzji. Dlatego Gwarek już od kilku lat walczy, aby powstała baza z prawdziwego zdarzenia.

Marzenia się spełniają, bo wielkie plany w końcu zostaną zrealizowane. Władze miasta złożyły wniosek o dofinansowanie budowy dwóch nowych boisk w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, choć nie do końca tak, jak oczekiwały tego Tarnowskie Góry.

Cała inwestycja pochłonie aż 13,5 mln złotych. Tarnowskie Góry wnioskowały o dotację w wysokości 11,5 mln zł. Ostatecznie przyznano znacznie mniej, bo 3,5 mln zł. To jednak nie powinno stanąć na przeszkodzie, aby długo wyczekiwana inwestycja została zrealizowana.

- Po trzech latach ciężkiej pracy nad dokumentacją oraz pozyskaniem właściwych pozwoleń na budowę, nasza praca przyniosła pożądany skutek. Wreszcie doczekaliśmy się, że nasza młodzież będzie mogła uprawiać sport w godnych warunkach. Chciałem serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie pani Poseł RP Barbarze Dziuk oraz Burmistrzom Miasta Tarnowskie Góry, panom Arkadiuszowi Czechowi oraz przede wszystkim Piotrowi Skrabaczewskiemu. Przez ostatnie lata staraliśmy się wszystkich przekonać, jak ważna jest to inwestycja do rozwoju naszego Klubu i wykorzystania potencjału dzieci i młodzieży trenującej w TS Gwarek. Dlatego też w imieniu Władz Klubu dziękuję serdecznie, że problemami Gwarka zainteresowali się pani Izabela Domagała oraz pan Tomasz Olszewski. Teraz czeka nas już budowa, która ucieszy nas wszystkich, a przede wszystkim Rodziców i Trenerów naszej młodzieży - komentuje na oficjalnej stronie Gwarka Marek Porada, honorowy prezes klubu.

Na co dokładnie zostaną wydane pieniądze? Na terenie obecnego boiska treningowego powstanie nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, piłkochwytami, oświetleniem, małą trybuną i kontenerowymi szatniami. Dzięki temu wszyscy piłkarze Gwarka będą mogli trenować przez cały rok i o każdej porze dnia i nocy. Na takie miejsce czekał nie tylko III-ligowy klub, ale także całe Tarnowskie Góry, bo w mieście dostępne są jedynie znacznie mniejsze orliki.

To jednak nie wszystko, bo wykorzystany zostanie także teren za boiskiem treningowym i głównym stadionem. Tam ma powstać pełnowymiarowe boisko z nawierzchnią naturalną, które także będzie ogrodzone, oświetlone, a nawet będzie mieć niewielką trybunę. Poniżej widzicie koncepcję inwestycji, którą od kilku lat posiada Gwarek. 

Koncepcja Budowy Boisk Plan E1551808534414

Gwarek wreszcie doczeka się nowoczesnej bazy, dzięki której w jednym miejscu będą mogli trenować seniorzy, młodzież i dzieci. Inwestycja z pewnością będzie motorem napędowym dla całego klubu, który stawia nie tylko na III-ligowych seniorów, ale także akademię.

Search